iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Ostrów Wielkopolski

Bus dla Dziennego Domu „Senior+”

2020-09-18 11:09:00

Zdjęcie: umostrow.pl
Ostrowski Urząd Miejski pozyskał 82 200 zł z „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III” na zakup busa przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Będzie nim dysponował Dom Dzienny „Senior+”. Pozostała kwota potrzebna na zakup pojazdu zostanie dołożona z miejskiego budżetu.

Obecnie z usług Dziennego Domu „Senior+” korzysta czterdziestu ostrowskich seniorów. Wielu z nich to osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności, m.in. poruszające się na wózku inwalidzkim, niewidome. Zakup busa ułatwi im korzystanie z usług ośrodka, w tym tak ważnej rehabilitacji, którą oferuje Dzienny Dom „Senior+”.

- Wiem, że wiele starszych osób chciałoby skorzystać z opieki w Domu Dziennym, jednak nie mogą tam dotrzeć ze względu na problemy z poruszaniem. Obecnie większość podopiecznych Domu to osoby samotne, mieszkające najczęściej na obrzeżach miasta, które korzystają teraz z miejskiej komunikacji. Jest to jednak dla nich ogromne wyzwanie, czasem niemożliwe do pokonania. Dzięki nowemu pojazdowi niepełnosprawni seniorzy – osoby poruszające się na wózkach, niewidome, będą mogły dotrzeć do placówki – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W związku z dużym zapotrzebowaniem na opiekę nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi, w Ostrowie planowane jest utworzenie kolejnego domu dziennego.

- Również w kontekście Domu Dziennego mającego powstać przy ulicy Raszkowskiej, który pod swe skrzydła weźmie kolejne osoby wymagające opieki, taki zakup będzie niezwykle przydatny. Dzięki pozyskanej dotacji zapłacimy za niego o ponad 80 tys. mniej – dodaje prezydent miasta.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl