iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Boże Podwórko pełne kolorów jeszcze przed świętami

Zdjęcie: Archiwum
Podopieczni świetlicy „Boże Podwórko“ w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Gimnazjalnej, już mogą zacierać ręce z zadowolenia, bowiem tamtejszy plac, który jest miejscem ich spotkań i zabaw, przejdzie kompleksową modernizację. Wartość prac to 159 187 zł, a te wykona miejscowa firma AGBUD Usługi Ogólnobudowlane Agnieszka Miecznik.

Zadanie pod nazwą „Boże Podwórko – modernizacja istniejącego miejsca spotkań i zabaw dla dzieci i młodzieży”, zajęło drugie miejsce w ubiegłorocznej edycji OBO w kategorii zadań ogólnomiejskich dużych. Ostrowianie oddali na nie 1120 głosów.

 

- Na placu przy „Bożym Podwórku” zostanie utwardzony teren, będą nowe nasadzenia zieleni, a co najważniejsze dla podopiecznych świetlicy, pojawią się tu atestowane i bezpieczne urządzenia do zabawy. Dodatkowo, zabytkowe ogrodzenie terenu zostanie oczyszczone i poddane renowacji,  a część istniejącego ogrodzenia będzie wymieniona – wylicza Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa.

 

Prace mają ruszyć w najbliższych dniach, a zakończą jeszcze w grudniu tego roku.

 

- Wykonawca zapewnił nas, że jeśli tylko pogoda pozwoli, prace pójdą pełną parą. Oznacza to, że podopieczni świetlicy będą cieszyć się z nowej, kolorowej przestrzeni jeszcze przed świętami. Liczę, że ten świąteczny prezent bardzo im się spodoba. Dzieci z „Bożego Podwórka” zasługują na więcej kolorów  – dodaje Beata Klimek, prezydent Ostrowa.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również