iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Boisko z „torem ninja’’ i zestawem urządzeń do uprawiania kalisteniki i workotu

2022-10-14 12:10:00
Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

10 października odbyło się symboliczne zakończenie modernizacji kompleksu boisk przy Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych w Ostrowie Wielkopolskim. Tym, co wyróżnia obiekt jest pierwszy w regionie profesjonalny „tor ninja’’ zestaw urządzeń do uprawiania kalisteniki i workotu.


Boiska przy ZSTE przy ul. Kantaka powstały kilkanaście lat temu. Było to jedno z pierwszych boisk wybudowanych w ramach ówczesnego rządowego programu ORLIK. Ząb czasu oraz intensywne wykorzystanie go zarówno co celów szkolnych, jak i zajęć pozalekcyjnych wymusiły konieczność unowocześnienia już istniejących i budowy nowych urządzeń.

- To boisko jest ostatnim obiektem sportowym przy szkołach prowadzonych przez Powiat Ostrowski, które przeszło generalną modernizację i jest dziś piękne i funkcjonalne. Dziś jest zakończenie pierwszego etapu obejmującego urządzenia na powietrzu. Przed nami modernizacja hali sportowej i wnętrz samej szkoły. Dziękuję wszystkim, w tym Minister Marlenie Maląg i parlamentarzystom za rekomendacje naszego wniosku do dofinansowania. Dziękuję projektantom, współpracownikom ze starostwa, którzy nadzorowali ten projekt i wykonawcom – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Koszt wykonania boisko wyniósł ok. 2,3 mln. złotych które pochodziły z funduszy rządowych oraz powiatowych. Boisko jest elementem dużego projektu inwestycyjnego realizowanego w tej szkole.

Ten wymiar inwestycji podkreślał dyrektor ZSTE jedynej szkoły ponadpodstawowej, która prowadzi klasy sportowe, a jej uczniowie są zapleczem dla Klubu Piłki Ręcznej OSTROVIA.

-Ta inwestycja zaspakaja rosnące potrzeby Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych w zakresie organizacji zajęć wychowania fizycznego i pozalekcyjnych zajęć sportowych. W szkołach dla młodzieży mamy w tym roku 24 oddziały uczniów, przede wszystkim chłopców, młodych mężczyzn - dla których organizacja zajęć sportowych jest szczególnie ważna zarówno ze względów zdrowotnych, jak i wychowawczych – powiedział dyrektor Marek Wojtasz dyrektor ZSTE.

Boisko jest także usytuowane w środku osiedla i korzystają z niego mieszkańcy okolicznych bloków i domów.

Zamiast przecięcia wstęgi oficjale symbolicznie przekazali nauczycielom wychowania fizycznego Piotrowi Konowalskiemu, Wojciechowi Jaroszowi, Rafałowi Stempniakowi i Mariuszowi Wołowiczowi piłki sportowe.

W ramach modernizacji wymieniono sztuczną trawę oraz urządzenia sportowe na boisku piłkarskim. Wykonano renowację nawierzchni poliuretanowej oraz wymieniono urządzenia na boisku do koszykówki i siatkówki. Wymieniono oświetlenie obu boisk sportowych na nowoczesne energooszczędne. Wymieniono opłotowanie boisk, a także całego szkolnego kompleksu sportowego. Wybudowano nową bieżnię 60. metrową oraz ścieżkę biegową wokół boisk. Ponadto pojawiło się nowe stanowisko do skoku w dal oraz do rzutu kulą. Tym co je w sposób szczególny wyróżnia to zupełnie nowe urządzenia sportowe - przeszkody typu „tor ninja’’ pierwsze tak profesjonalne urządzenia w regionie do uprawiania kalisteniki i workotu.

O tym, że Ostrów ma w także w tej dyscyplinie potencjał i znaczące osiągnięcia świadczyła obecność Dawida Adamczaka Mistrza świata w kalistenice i workout sprzed kilkunastu dni. Wraz z grupą chłopców uprawiających te sporty siłowe dali prawdzie show prezentując zarówno figury z uprawianych dyscyplin, jak i wyjaśniając wykorzystywane urządzenia.

 
Źródło: powiat-ostrowski.plCzytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU