iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Bohaterowie z DPS-u w Psarach!

Zdjęcie: Facebook Paweł Rajski
- Już ósmą dobę są w pracy! Byli tu także przez święta! Od kiedy sanepid zamknął DPS w Psarach - 7 kwietnia - z powodu koronawirusa została w nim 43-osobowa załoga, która akurat miała zmianę - informuje Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Są to dyrektor, 4 pielęgniarki, 10 opiekunek, 7 pokojowych, 3 pracowników administracji, 6 pracowników Działu Wsparcia - wśród nich rehabilitantka, pracownik socjalny, pracownik k-o, psycholog - 2 konsultantki, 8 pracowników Działu Gospodarczego, 4 kucharki, 1 pracownik oddelegowany z Środowiskowego Domu Samopomocy i 165 pensjonariuszy. - Nikt nie odszedł od łóżek podopiecznych, nikt nie porzucił pracy, chociaż w kraju różnie to wyglądało. Robią wszystko, aby zapewnić opiekę, także zakażonych pensjonariuszom. Opadającą z sił załogę postanowili wesprzeć pracownicy, którzy 7 kwietnia byli poza zakładem - stwierdza starosta.

W wielkanocny poniedziałek na oddział zakaźny w budynku pałacu dołączyła dobrowolnie pielęgniarka. Kolejne 13 osób spośród personelu medycznego deklaruje chęć przyjścia z pomocą. - Również chętne do podmiany koleżanek są 2 pracownice kuchni. To normalni ludzie z sąsiedztwa, mający przecież swoje rodziny i także obawy czy nawet strach. Powiedzieć o nich, że zachowują się profesjonalnie i po ludzku to jak nic nie powiedzieć. Macie Państwo wątpliwości, kto jest w tej sytuacji bohaterem? Bo ja nie mam żadnych!

 

 
Źródło: Facebook Paweł Rajski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również