iOstrowWlkp.pl reklamy
Ważne sprawy

Blisko 9 mln zła dla ostrowskiego SOR-u

8 709 250 zł trafi do ostrowskiego szpitala. Taką informację podaje minister zdrowia Katarzyna Sójka. Pieniądze będą przeznaczone na poprawę funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Do 1,5 mld zł zostaną zwiększone środki finansowe przeznaczone na wsparcie Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych, w ramach Funduszu Medycznego.

- Te środki finansowe to konkretne wsparcie na modernizację, przebudowę i doposażenie SOR oraz pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR - mówi minister zdrowia K. Sójka. - Dzięki tym inwestycjom pacjenci już wkrótce odczują znaczną poprawę jakości leczenia, bezpieczeństwa i komfortu. Na SOR-ach sprzęt diagnostyczny i aparatura wspomagająca funkcje życiowe pacjenta są użytkowane przez całą dobę - często bez jakiejkolwiek przerwy, stąd szybko się eksploatują. Dlatego te środki z Funduszu Medycznego w dużej mierze przeznaczone będą na nowoczesną i łatwą w użytkowaniu aparaturę. Trafią także na sprzęt przyspieszający diagnostykę, która skróci powrót do zdrowia, a często uratuje życie.

Konkurs został ogłoszony 27 stycznia 2023 r. z Funduszu Medycznego na dofinansowanie infrastruktury ratownictwa medycznego w ramach Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych. Maksymalna wartość dofinansowania jednego wniosku to 15 mln zł, a minimalna – 2 mln zł. Do konkursu przystąpiło 207 wnioskodawców, z czego wybrano 152 projekty. Termin realizacji inwestycji to koniec 2025 roku.

Źródło: gov.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI