iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Blisko 12 mln zł dla Nowych Skalmierzyc

11 754 056 zł trafi do Nowych Skalmierzyc z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Nowe Skalmierzyce otrzymały wsparcie na dwie z trzech zgłoszonych inwestycji. - Pierwsza z nich to upragniona rozbudowa Starego Kina w Nowych Skalmierzycach na Centrum Aktywności Społecznej. Pod tym projektem kryje się przestrzeń zaprojektowana dla mieszkańców naszej gminy w każdym przedziale wiekowym. Znajdzie się tutaj Dzienny Dom Pobytu Seniora, biblioteka, przestrzeń na potrzeby centrum kultury oraz organizacji pozarządowych. Drugi projekt inwestycyjny zakłada rozbudowę drogi gminnej w Miedzianowie na długości niespełna 900 metrów. W efekcie prac powstanie jezdnia o szerokości 5,5 metra oraz dodatkowy ciąg pieszo-rowerowy – informuje burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

8 714 056 zł to kwota dofinansowania na szacowaną na ok. 10 mln zł rozbudowę Starego Kina, natomiast droga w Miedzianowie zostanie sfinansowana w 95%, co na przewidziane na to przedsięwzięcie 3,2 mln zł daje wsparcie w wysokości 3 040 000 zł.

W przeliczeniu na jednego mieszkańca przyznane Nowym Skalmierzycom środki z Polskiego Ładu są jednym z lepszych wyników w regionie. Łączna suma przeznaczona dla samorządów w powiecie ostrowskim, to ponad 82 mln zł.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również