iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Ostrów Wielkopolski

Bił, kopał i... zabił. Sprawa w ostrowskiej prokuraturze

2019-11-22 13:11:00

Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp., skierowaniem aktu oskarżenia do Sądu Okręgowego w Kaliszu zakończyła postępowanie przeciwko 34-letniemu mieszkańcowi tej miejscowości, któremu zarzucono zabójstwo znajomej.

- W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy mężczyźnie zarzucono, że 26 maja 2019 r., działając umyślnie z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia, to jest przewidując się i godząc z wystąpieniem w/w skutku, w czasie spotkania towarzyskiego przewrócił pokrzywdzoną na podłogę, wielokrotnie uderzał ją pięścią w okolice twarzy i głowy, a także kopał po całym ciele, w wyniku czego pokrzywdzona doznała szeregu ciężkich obrażeń ciała, które skutkowały jej zgonem dnia następnego, pomimo udzielenia szpitalnej pomocy medycznej - informuje Maciej Meller, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

 

Z zeznań, przesłuchanych w sprawie bezpośrednich świadków zdarzenia, z których jeden poruszał się na wózku inwalidzkim wynika, że w czasie spotkania towarzyskiego w gronie czterech osób, oskarżony bez powodu chwycił pokrzywdzoną za włosy, szarpał i wulgarnie wyzywał, a następnie bez powodu przewrócił ją na podłogę. Nie reagował przy tym na próby powstrzymania go przez świadków, stwierdzając na ich wezwania do zaprzestania ataku, że „najwyżej ją zabije”.

 

Powołani w sprawie biegli z zakresu medycyny sądowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu ustalili, że zatrudniony jako pracownik fizyczny mężczyzna, zadał pokrzywdzonej około 40 silnych uderzeń i kopnięć, w tym znaczną cześć w okolice głowy i klatki piersiowej.

 

W chwili zdarzenia, mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości wynoszącym około 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Przesłuchany w charakterze podejrzanego, mężczyzna początkowo przyznał się do stawianego mu zarzutu, wskazując, że z uwagi na spożyty alkohol nie pamięta przebiegu zdarzenia, następnie ograniczył się do przyznania pobicia pokrzywdzonej kwestionując przedstawiony mu zarzut zabójstwa.

 

Na wniosek prokuratora od 26 maja 2019 r., wobec mężczyzny stosowny jest środek w postaci tymczasowego aresztowania.

 

Za zarzucany mu czyn grozi mu kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Źródło: http://ostrow.po.gov.pl/Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl