iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Biblioteka zakupi książki i audiobooki

2022-08-09 08:08:00

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim pozyskała blisko 60 tys. zł dofinansowania na zakup książek i audiobooków. W sumie, na nowości wydawnicze w 2022 roku, przeznaczone zostanie 170 tys. zł.


- Z wielką satysfakcją przyjęliśmy kwotę 59 231 złotych na zakupy książek i audiobooków dla naszej biblioteki. I tak w roku 2022 wydamy na zakup wszystkich zbiorów dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego prawie 170 000 złotych. To ogromna suma na zakup nowości wydawniczych.  Dzięki tym środkom uda się pozyskać wiele ciekawych książek obejmujących zarówno literaturę piękną, książki obcojęzyczne oraz literaturę popularnonaukową i audiobooki. To bardzo dobra wiadomość dla naszych Czytelników. Serdecznie wszystkich zapraszamy do korzystania z naszych nowych, ciekawych i wartościowych zbiorów - mówi Jarosław Balcar, dyrektor ostrowskiej biblioteki.

 

Dofinansowanie pochodzi ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Pozyskane dofinansowanie to 35% środków, które ostrowska biblioteka przekaże na zakup nowości wydawniczych w 2022 roku.

 

- Ostrowska biblioteka wzbogaci się w tym roku o tysiące książek i audiobooków, nowości wydawniczych i klasyków literatury. Pozyskane dofinansowanie to jeszcze większe środki na te zakupy. To świetna informacja, bo ostrowianie nie będą musieli kupować premierowych wydawnictw, a będą mogli je po prostu bezpłatnie wypożyczyć. Czytajcie na zdrowie! - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU