iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Bezpłatne warsztaty kulinarne z Sylwią Majcher

Już jutro cykl czterech ekologicznych warsztatów edukacyjnych o tematyce „Zero waste w kuchni”. Każde ze spotkań będzie poruszać nieco inną tematyką. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Warsztaty odbędą się w godzinach od 17:00 do 19:00, w Centrum Aktywności Lokalnej, przy alei Powstańców Wielkopolskich 14 w Ostrowie Wielkopolskim, w terminach:

  • 10 listopada,
  • 17 listopada,
  • 1 grudnia,
  • 6 grudnia.

 

Uczestnicy warsztatów poznają ideę zero waste oraz fakty i mity na temat gotowania bez resztek. Prowadząca podpowie na co zwracać uwagę podczas zakupów i jakie produkty warto wybierać, a przede wszystkim jak przechowywać i przygotowywać żywność, żeby jej nie marnować i zadbać o oszczędności w domowym budżecie. Poruszymy także kwestie związane z ochroną środowiska i racjonalnym wykorzystywaniu zasobów naszej planety. Ostrowianie zdobędą praktyczne umiejętności jak planować codzienne posiłki i tworzyć listę zakupów w myśl zasady zero waste. Natomiast na deser przygotujemy razem pyszne dania z produktów, które zazwyczaj lądują w koszu, a można z nich przyrządzić smaczne i wartościowe potrawy.

 

Wyjątkowe spotkania w duchu zero waste poprowadzi Sylwia Majcher - edukatorka ekologiczna, dziennikarka, autorka kilku książek, w tym bestsellera „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku”. Prowadzi warsztaty oraz szkolenia poświęcone ekologii i niemarnowaniu jedzenia. Znana ze swoich gościnnych występów między innymi w Dzień Dobry TVN, Pytanie na Śniadanie, Radio Zet, Onet Rano, gdzie poruszała kwestie związane z niemarnowaniem jedzenia oraz gotowała w myśl zasady zero waste.

 

Regulamin i więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej umostrow.pl/zero-waste lub pod numerem telefonu 62 58 22 504. Wszystkie warsztaty są bezpłatne.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI