iOstrowWlkp.pl reklamy
Zdrowie

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Ostrowie Wielkopolskim

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą wypożyczać specjalistyczny sprzęt zupełnie za darmo w wypożyczalni, która znajduje się przy ulicy Tuwima 12. Do dyspozycji są wózki, chodziki, kule ortopedyczne i specjalne rowery trójkołowe. A to wszystko dzięki odzieży, która oddawana jest do specjalnych pojemników.

W wypożyczalni dostępne są wózki, które pomagają w przemieszczaniu się osobom niepełnosprawnym motorycznie, nie będącym w stanie samodzielnie chodzić. Do dyspozycji są także kule ortopedyczne, które wykorzystywane są przez osoby po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, trwale niesprawnych ruchowo. Dają podparcie przy chodzeniu  i pomagają w utrzymaniu równowagi, odciążają niesprawną kończynę. Z kolei chodziki rehabilitacyjne będą ułatwiać chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego. W wypożyczalni wypożyczać można również specjalistyczne rowery trójkołowe.

 

Jak wypożyczyć sprzęt?

Z asortymentu wypożyczalni mogą korzystać osoby potrzebujące na zasadzie wypożyczenia sprzętu na określony czas. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 661 396 363. Adres to Szkoła Podstawowa Spółdzielni Oświatowej Edukator, ul. Tuwima 12.

Sprzęt można wypożyczyć również poprzez stronę internetową - online. Dodatkowo, w wypożyczalni internetowej do dyspozycji są również łóżka rehabilitacyjne z materacami przeciwodleżynowymi.

 

Jak wypożyczyć sprzęt w wypożyczalni internetowej?

Sprzęt z wypożyczalni internetowej jest dostępny całkowicie bezpłatnie dla osób prywatnych. Aby otrzymać konkretną rzecz, dana osoba powinna wypełnić wniosek dostępny na stronie Fundacji Eco Textil. Wniosek rozpatrywany jest w przeciągu 24 godzin. Wypożyczający ponosi jedynie koszt związany z dostarczeniem i odebraniem sprzętu.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również