iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Bezpiecznie rowerem. Niebawem ruszy budowa ścieżki rowerowej Odolanów - Boników

2023-02-10 13:02:00
Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Wkrótce rozpoczną się roboty związane z budową nowej ścieżki rowerowej przy drodze powiatowej z Odolanowa do Bonikowa. Dzięki temu na dwóch kółkach będzie można bezpiecznie dojechać z Ostrowa, aż do Bonikowa.


Modernizacja droga Odolanów - Boników realizowana przez powiat ostrowski.

- Ze względu na intensywność ruchu na tym odcinku mieszkańcy zwracali się z prośbą o wybudowanie ścieżki rowerowej. Udało się na ten cel zebrać fundusze i teraz możliwa będzie budowa. To przedsięwzięcie oprócz zebrania odpowiedniej ilości pieniędzy wymagało także sporo przygotowań. Konieczne jest m.in. wykup gruntów od wielu właścicieli. Biorąc pod uwagę wysoki poziom wód gruntowych w tym rejonie także pod względem inżynieryjno-budowlanym będzie to przedsięwzięcie wymagające - powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.    

W ramach tej inwestycji zmodernizowana będzie także nawierzchnia drogi. Na odcinku ok, 3,4 km ułożony zostanie nowy dywanik asfaltowy. Przybędzie także ponad 3 km. asfaltowej ścieżki rowerowej o szerokości 2,5 i 3 metrów na poszczególnych odcinkach. Wykonane zostanie także oznakowanie pionowe i poziome, odwodnienie, przebudowane zostaną skrzyżowania z drogami powiatowymi.

Cała inwestycja kosztować będzie ponad 7 mln zł. - To bardzo rozbudowane zadanie na które udało się nam pozyskać dofinansowanie rządowe z  funduszy Polski ład w kwocie ok. 4,4 mln zł. Ponad 3 mln zł to wkład własny Powiatu Ostrowskiego - powiedział Roman Pacholczyk, wicestarosta ostrowski.  

Dzięki tej inwestycji znacząco zwiększy się sieć ścieżek rowerowych wybudowanych przy drogach powiatowych. A po zakończeniu budowy ścieżki rowerowej z Gorzyc do Nabyszyc będzie można wybrać się aż do Binkowa na wycieczkę rowerową po bezpiecznych ścieżkach.

Źródło: powiat-ostrowski.pl


Czytaj również