iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

„Bezpieczni w finansach osobistych”

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

W Szkole Podstawowej w Słaborowicach odbyły się warsztaty szkolne „Bezpieczni w finansach osobistych”. W zajęciach uczestniczyła policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. asp. Ewa Golińska-Jurasz, która uświadamiała adresatom programu specyfikę zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu.

 

- Bardzo ciekawą inicjatywą wykazali się uczniowie z Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Słaborowicach. W ramach udziału placówki w projekcie „Bezpieczni w finansach osobistych” organizowanego przez Narodowy Bank Polski pod nazwą „Złote Szkoły NBP”, uczniowie musieli wykonać trzy zadania: lekcje z ekonomią, warsztaty uczniowskie oraz szkolna debata. Jednak z inicjatywy samych uczniów projekt nieco ewoluował. Chcieli oni włączyć w działania edukacyjne swoich bliskich - rodziców i dziadków, aby zagadania związane z bezpieczeństwem finansów przybliżyć również im - informują ostrowscy policjanci.

 

14 marca przeprowadzili zajęcia warsztatowe dla swoich bliskich, na których omówione zostały najważniejsze zasady działania w zakresie zabezpieczenia swoich finansów, a także najpopularniejsze metody oszustw, również tych dokonywanych w bankowości internetowej, kradzieży danych oraz zagrożenia przy wpłacie lub wypłacie pieniędzy z bankomatu. W zajęciach uczestniczyła policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. asp. Ewa Golińska-Jurasz, która również opowiedziała o powyższych zagrożeniach oraz zasadach bezpieczeństwa.

 

- Niestety, jak pokazują statystyki, zagrożenia związane z utratą finansów nadal istnieją oraz przybierają najróżniejsze formuły i sposobności. Gdy zauważymy coś niepokojącego, od razu należy zablokować konto. Internet jest dla nas dużym ułatwieniem, ale nie możemy zapomnieć o niebezpieczeństwie, które może nas spotkać w każdym momencie - podaje policja.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI