iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Bez zapiętych pasów za to z promilami

Policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki VW Golf, którego kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy.

 

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobowego golfa, którego kierujący nie zastosował się do obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Podczas czynności okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

52-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat.

- Przypominamy również, że osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości - informują ostrowscy mundurowi.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI