iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Bez smyczy i kagańca. Na Kozim Borku powstaje psi park

Na Kozim Borku stanęły pierwsze elementy Ostrowskiego Psiego Parku. Jest już tor przeszkód, a wkrótce pojawi się tam mała architektura i posadzone zostaną drzewa. 

- Na miejscu jest już ogrodzenie i stanęły urządzenia dedykowane naszym czworonogom. Ich kolory nie są przypadkowe, bo niebieski, żółty, odcienie szarości, czy zielony to barwy rozpoznawalne przez psi wzrok. Ostrowski Psi Park ma być miejscem przyjaznym psiakom i ich właścicielom - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W najbliższych dniach Ostrowski Psi Park zostanie uzupełniony o małą architekturę, a więc ławeczki, czy kosze na odpady i psie odchody, ale także furtki, latarnie solarne i stację meteorologiczną. Dodatkowo posadzimy w tym miejscu dziesięć dębów.

Tor przeszkód, który stanął w Psim Parku, to między innymi tunele, płotki do przeskakiwania i równoważnia.

- Pierwszy w Ostrowie Wielkopolskim Psi Park z prawdziwego zdarzenia staje się faktem. Korzyści płynące z Psiego Parku, to przede wszystkim możliwość bezpiecznego puszczenia psa luzem - bez smyczy i kagańca. Będzie to miejsce przyjazne i bezpieczne. Park będzie ogólnodostępny i bezpłatny - zaznacza Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Zgodnie z powszechnie obowiązującymi zasadami, psy w przestrzeni miejskiej nie mogą być wyprowadzane bez smyczy, natomiast powstanie dedykowanego im wybiegu zapewni taką możliwość - na jego terenie dozwolone będzie przebywanie psów bez smyczy i kagańca.

Park powstaje w Kozim Borku, naprzeciwko Lodowiska Miejskiego. Dla zapewnienia bezpieczeństwa został on w całości ogrodzony. 

Miasto Ostrów Wielkopolski pozyskało 50 tys. złotych dofinansowania z Urzędu Województwa Wielkopolskiego i teraz ostrowski Psi Park to jedno z zadań programu Błękitno - Zielonych Inicjatyw dla Wielkopolski. Koszt całej inwestycji to 92 300 złotych.

 Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI