iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

Będzie wyczekiwany remont parkingu przy Staszica

2020-12-02 13:12:00

Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg dotyczący modernizacji parkingu przy ulicy Staszica. Poza miejscami do parkowania wyremontowany zostanie chodnik, ulica dojazdowa do bloków, wykonane zostanie także odwodnienie. Inwestycja zakończona zostanie wiosną przyszłego roku.

Do przetargu ogłoszonego przez ostrowski MZD zgłosiły się trzy podmioty. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Gembiak – Mikstacki z Krotoszyna i to właśnie ona będzie wykonawcą tej inwestycji. Wartość prac to 113 589,22 zł.  

Parking przy ulicy Staszica to plac o wymiarach 25x40 m. Znajduje się tu także dojazd do bloków, garaże oraz wjazdy na posesję.

- Zakres prac przy tej inwestycji obejmuje sfrezowanie, ale także w części rozebranie istniejących nawierzchni. Wykonane będą ścieki poprawiające odwodnienie nawierzchni parkingu, które podłączone zostają do istniejącej kanalizacji deszczowej. Ostatnim etapem będzie nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego oraz chodnik i podjazdy z kostki brukowej – wymienia Marcin Wieruchowski, dyrektor MZD.

Przebudowywany parking posiadać będzie spadek pozwalający na prawidłowy spływ wody opadowej i roztopowej. Niewielkie zmiany dotyczyć będą też terenu wokół - tak latarnia, jak i funkcjonujący tam parkomat zmienią swoje położenie.

Modernizacja parkingu to niezwykle oczekiwana przez tamtejszych mieszkańców inwestycja.

- To parking w samym centrum miasta, dlatego jest niezwykle mocno eksploatowany, co widać dokładnie po złym stanie jego nawierzchni. Potrzebę takiego remontu wskazywali często mieszkańcy tej części miasta, ale również inni ostrowianie parkujący w tym miejscu podczas wizyty w centrum. W przyszłym roku będą mogli już korzystać ze zmodernizowanego placu z odwodnieniem i wymalowanymi miejscami parkingowymi – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Pomyślano również o osobach niepełnosprawnych - wszystkie zastosowane tu spadki nie przekroczą wartości określonych przepisami, tak, by osoby niepełnosprawne mogły się w tym miejscu swobodnie poruszać. Dodatkowo, dwa miejsca parkingowe dedykowane będą właśnie im.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama SMOK AUDIO

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki
Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl