iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

Będzie się działo na ostrowskich podwórkach

Jednym ze zwycięzców szóstej edycji OBO jest „Czar miejskiego podwórka - animacje dla dzieci i młodzieży w ostrowskim Śródmieściu”, czyli m.in. gry w kapsle, w gumę i w dwa ognie. Wspólna zabawa rozpoczyna się 1 lipca i potrwa do końca sierpnia - każdego dnia na innym podwórku. Dwa miesiące atrakcji, 62 dni zabawy, 186 godzin animacji – codziennie od 9.00 do 12.00.

- Moja inicjatywa Wakacyjnych Animacji Podwórkowych dla dzieci i młodzieży w ostrowskim Śródmieściu to nowy element społecznego wymiaru prowadzonej rewitalizacji centrum naszego miasta. Jestem przekonany, że tak, jak wielu z nas wychowanych w Ostrowie, z sentymentem wspomina z dzieciństwa czar miejskiego ostrowskiego podwórka, tak to tegoroczne przedsięwzięcie pozytywnie zapisze się w pamięci nowego pokolenia młodych ostrowian i będzie ciekawą formą wakacyjnej aktywności, szczególnie w okresie wychodzenia z pandemii po wielu miesiącach zajęć online - podkreśla Mateusz Nycek, pomysłodawca i wnioskodawca projektu, jednocześnie przewodniczący Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji i radny miejski.

W czerwcu pomysłodawca wraz urzędnikami i przedstawicielem Miejskiego Zakładu Gospodarki dokonali wyboru podwórek znajdujących się w  strefie rewitalizacji pod kontem możliwości realizacji na nich tego zadania.

- Ostrowskie podwórka rzeczywiście mają swój czar. To często ukryte perełki, o których nie mamy pojęcia przechodząc ulicą, nie widząc, co znajduje się za murami kamienicy. Często jest miejsce zabaw dla mieszkających tam dzieci, a tym zadaniem, dzięki animatorom, zabawy te staną się jeszcze atrakcyjniejsze. Warto pamiętać, że rewitalizacja śródmieścia to nie tylko inwestycje, ale także działania społeczne. To zadanie jest właśnie jednym z nich – dodaje prezydent Ostrowa.

 

Zajęcia rozpoczną się 1 lipca (czwartek) na podwórku przy Kolejowej 15. Dzień później (w piątek, 2 lipca) widzimy się niedaleko, bo przy Kolejowej 24b (Mediateka). Cały harmonogram będzie można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego www.umostrow.pl.

Za każdy dzień wspólnej zabawy uczestnicy otrzymywać będą pieczątkę na specjalnej karcie. Najbardziej wytrwali, z największą liczbą pieczątek, zdobędą nagrody.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI