iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Będą promować tereny inwestycyjne w Przygodzicach

2020-12-17 13:12:00
Stosowna umowa związana z aktywizacją i strategią promocyjną terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w Przygodzicach, została parafowana w hali produkcyjnej nowo powstałej tam firmy MiBM.

Jak podkreślano podczas spotkania, pierwszym krokiem ku „wskrzeszeniu“ tych terenów, które dotychczas były typowo rolnicze, było podjęcie przez radnych z Przygodzic planu zagospodarowania przestrzennego tego obszaru. Swoje „pięć groszy“ dorzucił także samorząd województwa wielkopolskiego, który kwotą miliona złotych z funduszy unijnych, wsparł przygotowanie terenów pod inwestycje.

 

- Kiedy po objęciu funkcji starosty podjęliśmy decyzję, że przekształcimy je w teren inwestycyjny wielu nie wierzyło w powodzenie. Dziś mogę powiedzieć, że odnieśliśmy sukces, skoro sprzedanych zostało już kilka działek, a my możemy spotkać się w pierwszej dużej firmie z branży mechatronicznej. Pierwsza firma już działa. Do niej i do dalszych terenów prowadzi nowa droga inwestycyjna. To spowodowało, że naszymi terenami zaczęli interesować się kolejni inwestorzy. Z dużym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć, że w przyszłym roku pojawią się tutaj kolejne firmy – mówił Paweł Rajski, starosta ostrowski.

 

Umowa dotyczy pomocy, jakiej samorząd Województwa Wielkopolskiego udzieli Jednostkom Samorządu Terytorialnego w Wielkopolsce.

 

- Chcemy, żeby w Wielkopolsce wszystkie atrakcyjne miejsca inwestycyjne były przygotowywane dla inwestorów i obsługiwane według najlepszych standardów. Przez cały przyszły rok i następy przeszkolimy pracowników przygotowujemy oferty, pod tym kątem, żeby znalazły się w nich informacje, których poszukuje inwestor – przekonywał Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

 

Z kolei gospodarzem uroczystości był Łukasz Kosmala, właściciel firmy MiBM, która zajmuje się projektowaniem oraz produkcją maszyn i urządzeń, a która jako pierwsza z dziedziny produkcyjno-usługowej rozpoczęła działalność na przygodzickich terenach inwestycyjnych.

 

- Środki unijne dały nam dodatkowy napęd, szansę by pójść z jeszcze większym rozmachem. To była dla nas także dodatkowa motywacja. W efekcie udało się zrealizować inwestycję, którą w gronie naszych konkurentów i znajomych zaskoczyliśmy wielu. To jednak efekt pracy wszystkich współpracowników. Trudno przewidywać co będzie w przyszłości, ale rozpędzamy się i mamy nadzieję, że będzie coraz lepiej – wyjaśniał Łukasz Kosmala, właściciel firmy MiBM.Czytaj również