iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Bateriusz, Pan Tograf, Solarek, Elektron, Prądzisław, Elektryczek, Cichobus, Antysmog, Bateryjka, Prądek

To nazwy nowych ostrowskich autobusów elektrycznych, wybranych w konkursie ogłoszonym przez Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim.
- Ostrowskie elektryki mają już swoje imiona – są fantastyczne. Bawią, ale i wyrażają to, co wyróżnia nowe, elektryczne autobusy od reszty floty MZK, czyli ich ekologiczny i przyjazny charakter. Wśród zalet elektryków możemy wymienić niższe koszty eksploatacyjne, niższą awaryjność autobusu elektrycznego, czy znikomy poziom hałasu emitowanego podczas jazdy – tym inspirowali się ostrowianie i to odzwierciedlają zwycięskie nazwy – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
 
Na konkurs na nazwy dla ostrowskich autobusów elektrycznych, zorganizowany przez Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim, wpłynęło ponad 170 propozycji. Większość z nich nawiązywała do ekologii, przyrody, znanych postaci oraz elektromobilności. Komisja konkursowa wybrała 20 finałowych nazw, a zwycięską dziesiątkę wybrali internauci w głosowaniu.
 
Dzięki temu wiemy, że ostrowskie elektryki będą się nazywać: Bateriusz, Pan Tograf, Solarek, Elektron, Prądzisław, Elektryczek, Cichobus, Antysmog, Bateryjka, Prądek.
 
Nowe nazwy elektrobusów zostaną umieszczone na autobusach o numerach od 291 do 294 oraz od 300 do 305.
 
i podsumował konkurs prezes MZK S.A., Janusz Marczak.  
 
Autorzy zwycięskich nazw otrzymają upominki ufundowane przez ostrowskiego przewoźnika publicznego.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również