iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Ostrów Wielkopolski

B. Klimek: "Skandaliczna wypowiedź pana radnego Korzeniewskiego"

2019-11-07 12:11:00

Sporo zamieszania na dzisiejszej sesji nadzwyczajnej Rady Miasta Ostrowa Wielkopolskiego... Wszystko przez ponowne omawianie i głosowanie uchwały dotyczącej zaciągnięcia długoterminowego kredytu na pokrycie miejskiego deficytu.

Sama dyskusja miała dość dziwny charakter, bo przypomnijmy, iż już raz na sesji październikowej debatowano w tym temacie. Wówczas jednak uchwała nie przeszła, bo 11. radnych opowiedziało się za nią, tylu samo było przeciw i jeden wstrzymał się od głosu. Dziś podjęto więc ponowną próbę jej przegłosowania.

Gdy dyskusja trwała w najlepsze, to radny Marek Śliwiński złożył wniosek formalny o zamknięcie dyskusji. Oczywiście, zgodnie z prawami matematyki czyli większości w radzie, został on przyjęty. Potem jednak Jarosław Lisiecki, przewodniczący rady, postanowił dać możliwość wypowiedzenia się radnym, choć chyba nie przewidział, że dyskusja nieco "zboczy z toru"... 

 

Abstrahując więc od szerokiej dyskusji i podzielonych zdań opozycji i obozu rządzącego, w pewnym momencie doszło do wymiany zdań pomiędzy prezydent Beatą Klimek, a radnym Dawidem Korzeniewskim. Kwestia dotyczyła finansowych oszczędności, które można, w jakiś sposób wygospodarować w Urzędzie Miejskim. Padło więc pytanie, z ust radnego, skierowane do skarbnika, o wysokie - zdaniem rajcy - koszty utrzymania tej instytucji. Na tym jednak nie skończyły się dociekania samorządowca. Zapytał więc o - jak stwierdził - wątpliwe 32 tys. dla pani Klimek. A mowa o wypłaconej jej, z miejskiego budżetu, kwocie za niewykorzystany urlop.

Do wspomnianych kwestii odniosła się B. Klimek. - W mojej ocenie, to skandaliczna wypowiedź pana radnego Korzeniewskiego - oświadczyła. - W poprzedniej kadencji w latach 2014-2018, to był czas wytężonej pracy dla Ostrowa Wielkopolskiego, czas rekordowych programów inwestycyjnych, projektów, pozyskiwania funduszy zewnętrznych, czas innowacyjnych programów społecznych. Sukcesy miasta i mieszkańców Ostrowa nie wzięły się same. To był efekt ciężkiej i wytężonej pracy mojej i mojego zespołu. Wybierając między pracą, a odpoczynkiem, wybrałam pracę, nie wycieczki zagraniczne, nie urlopy, tylko pracę na rzecz Ostrowa.(...) Dziś tę decyzje podjęłabym ponownie. Jest mi o tyle dziś przykro, że z tej mojej pracy muszę się dziś tłumaczyć, że nie miałam czasu wziąć urlopu - odniosła się B. Klimek.

D. Korzeniewski zamierzał odnieść się do tej wypowiedzi, tym razem jednak nie było mu to dane..., gdyż nie otrzymał prawa głosu od przewodniczącego rady. Zdążył jedynie wtrącić, iż nie otrzymał odpowiedzi od skarbnika na pytanie dotyczące kosztów funkcjonowania urzędu.

 

Opozycyjni radni, mimo iż byli obecni na sali podczas głosowania, to postanowili nie brać w nim udziału. - Gdybym wiedział, że będzie odbierany głos, to bym dzisiaj na tę sesję nie przyszedł. Protestuję przeciwko złym praktykom, które stosujecie - rzucił w kierunku obozu rządzącego Mariusz Leki. Uchwała została więc przyjęta większością 12 głosów ekipy rządzącej.

 

 


Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama - Biuro Rachunkowe Maison Polska


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl