iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Azyl dla seniorów przy Raszkowskiej niemal gotowy

2021-08-20 08:18:08
Zdjęcie: UM Ostrów Wlkp.
Ku końcowi zmierzają prace związane z modernizacją parteru Domu Katechetycznego, gdzie powstaje Dzienny Dom Seniora.

- To będzie cudowne miejsce dla naszych seniorów. Znajdą tu opiekę pielęgniarską, rehabilitacyjną i fizjoterapeutyczną, ale także miło spędzą czas. Wnętrza, przeznaczone na nowy Dzienny Dom Seniora, nabierają nowego wyglądu - wymieniono już stolarkę okienną oraz sieci elektryczną i wodno-kanalizacyjną. Trwa za to montowanie stolarki drzwiowej, malowanie ścian i sufitów, montaż płytek, rusza też kładzenie podłóg. To ostatnie etapy modernizacji, które już za kilka chwil umożliwią nam umeblowanie obiektu - przekonuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.
 
Dzienny Dom Seniora ma być swoistą przystanią zarówno dla najstarszych mieszkańców miasta, jak i osób z niepełnosprawnościami, w której choć na kilka godzin seniorzy oderwą się szarej rzeczywistości. Placówka wyposażona będzie w specjalną rampę z platformą, która ułatwi wchodzenie. Łatwiejsze będzie także poruszanie się po obiekcie, bowiem wewnątrz budynku wykonane zostanie oznakowanie w alfabecie Braille’a, a także kontrastujące kolory, które mają ułatwiać orientację w przestrzeni. Natomiast w pomieszczeniach sanitarnych zostanie zastosowane oświetlenie uruchamiane przez czujniki ruchu.
 
Zakończenie modernizacji parteru Domu Katechetycznego zaplanowano na grudzień 2021 roku. Wówczas także do dyspozycji seniorów oddana zostanie m.in. jadalnia z funkcją sali spotkań, sala aktywności wyposażona w sprzęt do ćwiczeń, pomieszczenie klubowe z biblioteczką i sprzętem RTV, szatnia, pomieszczenie do terapii indywidualnej, do odpoczynku z miejscami do leżenia, pokój opieki pielęgniarskiej czy pomieszczenie kuchenne umożliwiające podgrzanie posiłków.
 
(alf)
 


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK