iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Awanse i odznaczenia z okazji święta policji

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

20 lipca policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim uroczyście obchodzili 103. rocznicę powstania Policji Państwowej. W uroczystości udział wzięli starosta ostrowski, przedstawiciele lokalnych władz, związków zawodowych a także służb i instytucji na co dzień współpracujących z ostrowską jednostką. Akademii przewodniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut.

 

W Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, trzech policjantów zostało odznaczonych medalami, 127 mianowano na wyższe stopnie policyjne - w tym, w korpusie oficerów starszych - jeden policjant, w korpusie oficerów młodszych jeden policjant, w korpusie aspirantów 70 policjantów, w korpusie podoficerów 41 policjantów oraz w korpusie szeregowych 14 policjantów.

Awanse wręczali: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut oraz Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim insp. Piotr Wilkowski. Ponadto I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim laserowy miernik prędkości TruCAM II.

Podczas uroczystości wręczono medale związkowe oraz odznaczenia honorowego dawcy krwi.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI