Obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. rozpoczęły się mszą świętą. Później przyszedł czas na uroczystą zbiórkę połączoną z wręczeniem rozkazów i odznaczeń. Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wlkp. insp. Piotr Wilkowski w swoim wystąpieniu podziękował policjantom i pracownikom policji za ciężką i wymagającą służbę. Słowa wdzięczności skierował również do wszystkich osób, które wspierają policję w działaniach na rzecz bezpieczeństwa.
Jednak punktem kulminacyjnym obchodów Święta Policji było wręczenie odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne.
- 4 policjantów zostało wyróżnionych medalami za Długoletnią Służbę oraz „Zasłużony Policjant”. Na rzecz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz wielkopolskiej Policji odznaczenia otrzymało 5 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim - wyliczają ostrowscy policjanci.
Ponadto w 2021r. w ostrowskiej komendzie na wyższe stopnie policyjne awansowanych zostało 90 funkcjonariuszy. Dwóch z nich zostało wyróżnionych przedterminowym awansem.
(alf)
Poprzednia
Następna