W aplikacji można m.in.:
- W przyszłości aplikacja zostanie rozbudowana o funkcjonalność, która umożliwia pobranie paragonu w postaci elektronicznej bezpośrednio z kasy – mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.
W aplikacji można również sprawdzić paragony z kodem QR, wystawione przez kasy wirtualne, i dowiedzieć się czy paragon został wystawiony przez kasę zarejestrowaną w Centralnym Repozytorium Kas (CRK).
e-Paragony dają również możliwość zgłoszenia nieprawidłowości – np. gdy zamiast paragonu fiskalnego otrzymaliśmy tzw. rachunek kelnerski, lub gdy podejrzewamy, że wydany paragon jest fałszywy.
Aplikacja pozwala zapisać szczegóły wydatków, takie jak m.in. data, kwota, kategoria. Możliwe jest również dodanie zdjęcia paragonu. Wydatki można grupować i sortować, tak by wyświetlić interesujące statystyki.
Dostęp do aplikacji jest zabezpieczony kodem PIN i dodatkowym hasłem, które ustawiane jest podczas aktywacji. Można też skorzystać z ustawień biometrycznych, jeśli są dostępne w smartfonie. Aplikacja nie gromadzi żadnych danych o aktywności użytkownika. Wszystkie informacje są zapisywane tylko w jego urządzeniu.
Aby pobrać aplikację na telefon:
z systemem iOS, wejdź na stronę apps.apple.com
z systemem Android, wejdź na stronę play.google.com/store
Więcej na podatki.gov.pl.
Poprzednia
Następna