iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Ostrów Wielkopolski

Aparat do diagnostyki molekularnej dla szpitala

2020-07-08 09:07:00

Miasto Ostrów Wielkopolski przekazało 100 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu lekarskiego – aparatu do diagnostyki molekularnej. Dzięki tej inwestycji, pacjenci będą mogli liczyć na szybką diagnozę.

- W tym trudnym czasie pragniemy pomóc i okazać solidarność. Wprawdzie Miasto nie jest organem prowadzącym szpital, jednak wspólne działania dla bezpieczeństwa ostrowian są teraz szczególnie ważne. Wierzę, że nowy sprzęt dobrze posłuży naszym mieszkańcom - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Analizator stanie w pracowni mikrobiologicznej ostrowskiego szpitala. Nowy sprzęt - BD MAX Platforma Molekularna - ma przede wszystkim skrócić czas oczekiwania na wyniki testów. Warto podkreślić, że będą to nie tylko badania wykonywane na obecność wirusa Covid-19, ale także grypy, zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych u dzieci i noworodków, boreliozy w płynie mózgowo-rdzeniowym, zakażeń przenoszonych drogą płciową i wielu innych.

- Aparat ma możliwość analizy w jednym czasie od 1 do 24 prób, dzięki czemu dostosowuje się do potrzeb laboratorium oraz potrzeb zaistniałej sytuacji epidemiologicznej – informuje Piotr Skoczylas, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno–finansowych ostrowskiego szpitala.

Jak podkreśla dyrekcja szpitala, nowy sprzęt to nie tylko szybsze wyniki testów, ale i oszczędności związane z krótszym czasem hospitalizacji pacjentów. Aparat jest w stanie wykonać 100 testów dziennie. Ta inwestycja ma przyczynić się również do zapobiegania zakażeniom wewnątrz placówki. Całkowity koszt zakupu analizatora to 350 tys. złotych.

BD MAX Platforma Molekularna to sprzęt wyprodukowany przez firmę Becton Dickinson, wiodąca firmę na rynku amerykańskim w zakresie diagnostyki mikrobiologicznej i genetycznej.

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl