Trwający na całym świecie kryzys zdrowotny niszczy nasze życie osobiste i społeczne. Aby zapobiec zarażeniu się, przywrócić kontakt z ludźmi i wznowić gospodarkę, potrzebujemy nowych sposobów powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Maseczki ochronne stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Wszystko wskazuje na to, że nie rozstaniemy się z nimi do czasu wynalezienia szczepionki.
Naprzeciw oczekiwaniom ludzi wychodzi produkt Halloy Nano, czyli antywirusowe nanomaski, które są jedyną skuteczną, ekonomiczną i ekologiczną metodą zabijania wirusów i bakterii. Dlaczego są takie niezwykłe i co je wyróżnia spośród innych produktów dostępnych na rynku? Jest to powłoka z nanopłytek naniesiona na powierzchnię maseczki. Jest to obecnie najskuteczniejsze zabezpieczenie przeciwwirusowe i antyalergiczne. Wprowadzenie naturalnych nanopłytek i naturalnych nanorurek do powłoki Halloy Nano znacznie zwiększa jej aktywną powierzchnię wewnętrzną, która służy jako bardzo skuteczny nośnik dla innych nanocząsteczek. Co więcej, maseczki unicestwiają grzyby i pleśnie. Posiadają także sześć poziomów zabezpieczeń i można je dotykać bez obawy o swoje zdrowie. Co ważne, maseczki są wielokrotnego użytku (kilkanaście razy) i można je prać w temperaturze do 60 °C.
Teraz naukowcy z Halloy Nano zbierają fundusze na masową produkcję swoich przełomowych wynalazków. A warto dodać, że kolejny etap jest już w przygotowaniu. Będą to pokryte nanopowłoką fartuchy dla lekarzy oraz ścianki oddzielające łóżka pacjentów w szpitalu.
Krotoszynian Norbert Duczmal jest nanotechnologiem. W 2004 r. opracował pierwszą powłokę opartą na nanosrebrze, która była bakteriobójcza. Rok później powstała powłoka do malowania jachtów i łodzi zabezpieczająca przed porastaniem glonami spodniej części kadłuba. - W roku 2007 rozpoczęła się moja przygoda z substancjami nano już bardziej zaawansowanymi. Wtedy to po raz pierwszy zetknąłem się z nanorurką i nanopłytką, pochodzącymi z naturalnego minerału, i to właśnie na ich podstawie opracowałem farbę do elewacji, która zapobiega zielenieniu się i jest odporna na trudne warunki atmosferyczne - wyjaśnia N. Duczmal. W warunkach pandemii krotoszynianin zajął się stworzeniem powłoki podobnej, ale jednocześnie rozbudowanej o kilka dodatkowych poziomów funkcjonalności.
Od zawsze pasjonowało mnie tworzenie czegoś innowacyjnego. Czegoś, co dla większości ludzi jest trudnym do zrozumienia. Czegoś, co ułatwi życie wielu ludziom, co przyczyni się do ochrony środowiska i naszej ziemi. Moje pomysły, a w konsekwencji powstające później produkty, są takie właśnie i niosą za sobą zawsze myśl o tym, aby chronić przyrodę, ludzi, zwierzęta.
Każdy z nas może wesprzeć ten wyjątkowy projekt. W jaki sposób? Szczegóły dostępne są na stronie internetowej wspieram.to oraz na stronie producenta Halloy Nano. Tam również przeczytacie więcej na temat nanotechnologii.
Poprzednia
Następna