Stworzenie podstacji pozwoliło w zdecydowany sposób skrócić czas dojazdu do pacjenta Zespołu Ratownictwa Medycznego. Nowy zespół w Raszkowie zabezpieczy dodatkowo miejscowości gminy Ostrów Wielkopolski m.in. Szczury, Biniew i Górzenko, a także miejscowości znajdujące się na krańcach sąsiadujących powiatów – Świnków, Baszyny, Roszki i Orpiszew w powiecie krotoszyńskim oraz Koźminiec, Bronów, Trzebowa, Karminek czy Krzywosądów w powiecie pleszewskim.
Całodobowy podstawowy Zespół Ratownictwa Medycznego w Raszkowie podlega ostrowskiemu szpitalowi. Właśnie do raszkowskich medyków trafił nowy ambulans, który zastąpił stacjonujący dotychczas pojazd zastępczy. Kasę na zakup auta, w wysokości 555 tys. zł, wyłożył raszkowski samorząd. Kolejne 80 tys. zł władze gminy wydatkowały na stworzenie siedziby ZRM i garażu dla karetki. Utrzymanie ambulansu oraz podstacji ratownictwa medycznego to wydatek ponad 1 mln 200 tys. złotych rocznie. Ten koszt na swe barki wziął wojewoda wielkopolski, który zabezpieczył taką kwotę w budżecie ostrowskiego szpitala.
- Jestem niezmiernie wdzięczny Panu Wojewodzie Wielkopolskiemu Łukaszowi Mikołajczykowi za pozytywną rekomendację do Ministerstwa Zdrowia, dzięki której otwiera się możliwość stacjonowania karetki pogotowia ratowniczego przez 24 godziny na dobę w Raszkowie – powiedział burmistrz gminy i miasta Raszków, Jacek Bartczak.
Ponadto wartością dodaną stacjonowania ZRM w Raszkowie jest możliwość zasięgnięcia porad w zakresie zdrowia, z czego bardzo często korzystają mieszkańcy gminy.
Poprzednia
Następna