iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama SMOK AUDIO
Ostrów Wielkopolski

Akt erekcyjny wmurowany w nową strażnicę

2021-05-05 13:05:00

Międzynarodowy Dzień Strażaka, to nie tylko dobry moment na podziękowanie strażackiej braci za ich codzienne zaangażowanie i poświęcenie w ratowaniu życia i dobytku ludzi, ale również przypieczętować inwestycje realizowane z myślą o druhach.

Tak też stało się w Ostrowie Wlkp., gdzie podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Staszica. Wspólnie dokonali tego Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Zygmunt Banasiak, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim oraz Stanisław Szymański, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Zaś podpisany akt został wmurowany w ścianę nowopowstającej strażnicy.

 

- To miejsce od lat związane jest z pożarnictwem - wcześniej także zawodowym, obecnie wyłącznie ochotniczym. Teraz, dzięki ważnej i potrzebnej inwestycji w bezpieczeństwo - modernizacji i rozbudowie obiektu OSP - rozpoczynamy nowy rozdział w tej historii. Zmieniamy warunki lokalowe naszej ochotniczej straży pożarnej, wpisujemy się tym w rewitalizację ostrowskiego śródmieścia, jednak co najważniejsza, to inwestycja w bezpieczeństwo – mówiła Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Przy Staszica powstaje zupełnie nowy obiekt z dwoma garażami, szatnią, pomieszczeniem technicznym, zapleczem sanitarnym i socjalnym, biurem oraz izbą pamięci, w której dalej będzie kultywowana historia tej jednostki OSP. Wartość zadania, które realizuje firma BUDOMAX z Ostrowa Wielkopolskiego, to 1 mln 200 tys. zł. Zakończenie prac zaplanowano na listopad 2021 roku.

 

- Dziękuję Beacie Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego za osobiste zaangażowanie, Radnym Miejskim za wsparcie projektu oraz pracownikom ostrowskiego Urzędu Miejskiego, którzy przyczynili się do realizacji marzeń strażaków – ochotników, czyli modernizacji i rozbudowy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej. Jestem przekonany, że inwestycja ta przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa przeciwpożarowego, ale nie tylko – zaznaczył Stanisław Szymański, prezes OSP w Ostrowie Wielkopolskim.

(alf)

 

 

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Fotorelacja

Familijna - codziennie świeże pieczywo, o każdej porze dnia!
Bank Spółdzielczy w Jarocinie - Oddział w Ostrowie Wielkopolskim

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl