iOstrowWlkp.pl reklamy
Zdrowie

Aglomeracja Kalisko-Ostrowska. Bezpłatne szczepienia przeciwko WZW typu B

2021-08-30 14:08:00
W ramach programu edukacji zdrowotnej, wykrywania zakażeń HBV i HCV oraz szczepień przeciwko WZW typu B na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych szczepień. Projekt obejmuje swym zasięgiem 24 gminy i miasta, wchodzące w skład Aglomeracji, w tym Miasto Kalisz i Ostrów Wielkopolski.

Wirusowe zapalenie wątroby typu B (WZW typu B) wywołane jest zakażeniem wirusem HBV. Wirus przenoszony jest poprzez kontakt z zakażoną krwią oraz płynami ustrojowymi. Innymi czynnikami ryzyka są transfuzje krwi, dializy, akupunktura, wykonywanie tatuażu, czy korzystanie z tych samych przyborów higienicznych.

Zaszczepić mogą się osoby, które spełniają wymogi formalne - deklaracja aktywności zawodowej, miejsce zamieszkania – AKO, wiek 36-64 lata, wyrażenie zgody na wykonanie szczepienia, podanie wymaganych danych osobowych i zgoda na ich przetwarzanie, a także pozytywna kwalifikacja lekarska. Projekt przewiduje, że zaszczepionych zostanie 6885 osób w wieku 34 - 64 lat, a u 2376 zostaną przeprowadzone badania w kierunku HCV i HBV.

Na szczepienie można zapisać się online poprzez stronę internetową www.zoltakropla.pl lub dzwoniąc pod nr tel. 800 808 006. Można też zgłosić się bezpośrednio do jednego z punktu szczepień, których lista jest dostępna na tej samej stronie w zakładce Chcę się zaszczepić.

Zaszczepić się będzie można również podczas organizowanych tzw. Żółtych weekendów przy okazji różnego rodzaju festynów, dożynek, pikników odbywających się na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

Projekt „Program edukacji zdrowotnej, wykrywania zakażeń HBV i HCV oraz szczepień przeciwko WZW typu B na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Źródło: kalisz.pl


Czytaj również

POLUB NAS NA FACEBOOK