iOstrowWlkp.pl reklamy
Wysocko Wielkie

96 zawodników na starcie Cross Duathlonu

2020-10-13 14:10:00
Zdjęcie: ostrowwielkopolski.pl
Zawody Cross Duathlon i rywalizacja zawodników w Wysocku Wielkim, to przede wszystkim oddanie hołdu tragicznie zmarłemu triathloniście Szymonowi Pieczyńskiemu, którego imię nosi impreza. Organizatorem przedsięwzięcia był Klub Sportowy Maraton Ostrów Wielkopolski. Zaś wydarzenie finansowo wsparła gmina Ostrów Wielkopolski.

W zawodach w różnych kategoriach wiekowych wzięło udział 96. zawodników. Uczestnicy mieli do pokonania najpierw 5 kilometrów biegu, następnie 20 kilometrów jazdy rowerem po duktach leśnych a na koniec 2,5 kilometra biegu. Bezkonkurencyjny okazał się Grzegorz Wojtczak z Wrocławia, który na mecie zameldował się z czasem 01:12:48. Półtorej minuty później na metę przybiegł Marcin Burchacki z Gowarzewa. Na ostatnim stopniu podium stanął Miłosz Czechowicz z Piły.
 
Natomiast wśród kobiet wygrała Anna Górska z Ostrowa Wielkopolskiego, która w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet była 31. z czasem 01:31:39. Druga w rywalizacji kobiet była Małgorzata Leja z Raczyc, a trzecia Monika Jadczak z Krotoszyna. Na starcie Cross Duathlonu nie zabrakło także przedstawicieli samorządu, gdyż w gronie zawodników można było dostrzec  m.in. z-ca wójta gminy Ostrów Wlkp. Antoniego Hadrysia, któremu na 18 kilometrze jazdy rowerem przytrafiła się poważna awaria roweru i zastępca wójta ostatnie dwa kilometry do strefy zmian zmuszony był dobiec, po czym kontynuować kolejną konkurencję biegową. W zawodach wzięli udział także pracownicy urzędu Paweł Woźniak i Mateusz Krawczyk.


Czytaj również