iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

95 lat skalmierzyckich pszczelarzy

Zdjęcie: Nowe Skalmierzyce
Koło Pszczelarzy w Skalmierzycach zorganizowało uroczystość podsumowującą działalność organizacji. Tym razem była ona połączona z wyjątkowym jubileuszem 95-leciem istnienia koła.

Obchody rozpoczęły się nabożeństwem w sanktuarium maryjnym w Skalmierzycach pod przewodnictwem kustosza ks. Sławomira Nowaka oraz mistrza pszczelarskiego – ks. prałata dr. Eugeniusza Marciniaka. Poza mszą świętą w intencji organizacji i jej członków ważnym momentem było poświęcenie witraża św. Ambrożego, który staraniem skalmierzyckich pszczelarzy i ich sympatyków umieszczono w jednym z okien kościoła.

Dalsza część spotkania miała miejsce w restauracji Osada w Skalmierzycach. Uroczystość była okazją do wyróżnień.

Brązowe Odznaki Polskiego Związku Pszczelarskiego odebrali: Bernadetta Ampuła, Grzegorz Józefowicz, Szymon Kowalski, Janusz Mądrzak, Krystyna Perz oraz Michał Sitek.

Srebrne odznaki przyznano: Bernardowi Marczakowi oraz Aleksandrowi Wojdzie.

Odznaczeniem resortowym – Medalem im. ks. dr. Jana Dzierżona za wybitne zasługi w rozwoju pszczelarstwa został wyróżniony Józef Fornalski.

Z okazji jubileuszu członkowie koła otrzymali specjalnie wydaną na tę okoliczność publikację „Dzieje pszczelarstwa w Skalmierzycach”, która została sfinansowana z budżetu Nowych Skalmierzyc, a także okolicznościowe widokówki. Można było również zapoznać się z wystawą starych fotografii i znaczków.

Źródło: noweskalmierzyce.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również