iOstrowWlkp.pl reklamy
Wnętrza

8 kluczowych elementów projektu dla rodzinnej łazienki

Jeśli planujesz remont łazienki rodzinnej, istnieje kilka niezbędnych elementów projektu, które ułatwią życie Tobie i Twoim dzieciom. Zapoznaj się ze wskazówkami, aby dowiedzieć się, jak zaprojektować łazienkę, która posłuży dla wszystkich.

 

Łatwo dostępne szafki modułowe

Gdy wiele osób korzysta z łazienki, nieuchronnie będzie więcej rzeczy do pomieszczenia. W przypadku dzieci dodatkowym wyzwaniem jest bezpieczne przechowywanie detergentów, środków czystości.

Należy umieść otwarte półki lub kosze na poziomie gruntu, gdzie dzieci mogą wyjąć i posprzątać swoje zabawki lub schować brudne ubrania czy ręczniki. Z łatwością można połączyć to z przechowywaniem na wyższym poziomie przyborów toaletowych oraz leków które mogą być niebezpieczne dla Twoich pociech.

Warto pomyśleć o lnianych, kolorowych koszach, które z pewnością zachęcą dzieci do utrzymania porządku w wspólnej łazience.


Rozważ opcję kąpieli

Jeśli przestrzeń w łazience nie jest znaczącym problemem, warto mieć oddzielnie kabinę prysznicową i wannę. Jednak nie zawsze jest miejsce dla obu, dlatego wielu z nas decyduje się porzucić wannę na rzecz prysznica. Zanim jednak podejmiesz decyzję warto jest rozważyć wady i zalety oraz zastanowić się, w jaki sposób Twoja rodzina korzysta z łazienki na co dzień. Często jest łatwiej myć małe dzieci w wannie, podczas gdy starsze preferują prysznic.

W tym przypadku możesz pójść na kompromis w kwestii stylu, jeśli połączysz te dwie rzeczy na raz. Mowa tutaj o wannie, parawanie oraz kompaktowym zestawie natryskowym marki Deante.

Cement and Artwood by Jastrzębska

Cement and Artwood by Jastrzębska


Unikaj kłótni podczas kąpieli

Jeśli Twoje dzieci dzielą czas kąpieli wspólnie, warto rozważyć wannę z kranem i wtyczką umieszczoną centralnie. Pozwoli to uniknąć wszelkich kłótni o to, kto musi usiąść obok baterii wannowej. Ta konstrukcja ma zamontowane na ścianie krany i wysuwaną głowicę prysznicową, które pomagają utrzymać porządek podczas wspólnych zabaw.

 

Elegantstone and Wildland by Szmytkowska

Elegantstone and Wildland by Szmytkowska

 

Zadbaj o bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o wybór baterii, wybierz pojedynczą konstrukcję miksera, a nie oddzielne złączki gorące i zimne. Pomoże to zapobiec poparzeniom dzieci, włączając bardzo gorący kran.
Krany dźwigniowe, takie jak poniżej są idealne, ponieważ są łatwe w obsłudze dla dzieci. Małe dłonie mogą podciągnąć dźwignię i utrzymać ją w pozycji centralnej.

 

BATERIA UMYWALKOWA WYSOKA GLAD ARAC.1102CR marki Excellent

BATERIA UMYWALKOWA WYSOKA GLAD ARAC.1102CR marki Excellent

 

Czysta łazienka

Ułatw sobie czyszczenie w zapracowanym gospodarstwie domowym. Podczas długiego użytkowania każde wyposażenie ulegnie zużyciu. Warto na samym starcie pomyśleć o powierzchniach łatwych do utrzymania czystości, tak aby na dłużej sprawiały wrażenie jak nowych.

Postaw na szafki z płaskim frontem bez rączek, aby kurz i brud nie gromadziły się w zakamarkach. Wybierz łatwe do umycia płytki na ścianach - im mniej chropowatych powierzchni tym łatwiejsze czyszczenie.

Fuga ma tendencję do szybkiego łapania brudu, dlatego z pewnością warto sięgnąć po płytki wielkoformatowe marki Tubądzin , Cerrad czy Paradyż.

 

Skup się na podłodze

Podłogi również powinny być łatwe do czyszczenia, więc wybierz powierzchnię, która jest wodoodporna i łatwa do mycia. Jeśli na przykład szukasz drewnianej podłogi, wybierz płytki ceramiczne z efektem drewna, które nie zostaną zniszczone przez wilgoć.

Jeśli masz małe dzieci, warto zerknąć na klasę ścieralności płytek, aby zniwelować ryzyko upadku. W salonie łazienkowym JETA przy ulicy Gorzyckiej 34 a w Ostrowie Wielkopolskim znajdziesz wyjątkowe kolekcje w klasach ścieralności PEI 4 i 5, a to oznacza, że możesz je położyć na każdej powierzchni w Twoim domu.

 

Płytka podłogowa: ARTWOOD MAPLE 120 X 20 REKT. GAT.1 80503 (1,2)

Płytka podłogowa: ARTWOOD MAPLE 120 X 20 REKT. GAT.1 80503 (1,2)

 

 

Zaplanuj miejsce na mokre ręczniki

Mokre ręczniki to zmora każdej Pani domu. Jeśli chcesz uniknąć potknięcia się o mokre tkaniny w łazience, upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca do ich wysuszenia. Kluczem do schludnej łazienki rodzinnej jest ułatwienie dzieciom powieszenia bielizny kąpielowej, a nie pozostawienia jej rozrzuconej na podłodze. W ofercie Salonów JETA znajdziecie: półki na ręczniki marki Merida oraz inne wieszaki na ręczniki.

 

Siedlisko w łazience

Jeśli chcesz uniknąć siedzenia na podłodze lub na pokrywie toalety, podczas gdy Twoje dziecko ma nieziemską zabawę w wannie, dobrym pomysłem jest posiadanie krzesła w łazience. Dodatkowy mebel typu krzesło lub pufa może wprowadzić we wnętrzu łazienki zupełnie inny klimat.

 

Ribbon by Jastrzębska

Ribbon by Jastrzębska

 

 

Jeśli masz inne pomysły na bezpieczną rodzinną łazienkę podziel się z nami. W salonach Jeta projekt łazienki rodzinnej możesz mieć GRATIS! Przyjdź i zapytaj o promocję w naszych salonach łazienkowych JETA przy:

 

ul. Gorzycka 34a , Ostrów Wielkopolski

ul. Poznańska 46, Ostrów Wielkopolski

ul. Grabowska 93, Ostrów Wielkopolski

 

Źródło: *Artykuł sponsorowany
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN
Kostka brukowa Ostrów Wielkopolski