iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

7,5 mln zł dofinansowania na gaz

2019-11-05 14:11:00

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy pozyskał ponad 7,5 mln zł dofinansowania na budowę wysokosprawnej kogeneracji z dwoma agregatami na gaz ziemny. To część zintegrowanego i szerokiego projektu Ostrowskiego Rynku Energetycznego realizowanego w Grupie Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego.

- To kolejny ważny element ofensywy inwestycyjnej w miejskiej gospodarce komunalnej oraz znaczący krok na drodze rozwoju Ostrowskiego Rynku Energetycznego, również z dużym udziałem funduszy zewnętrznych – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Projekt pn. Budowa wysokosprawnego bloku kogeneracji na potrzeby systemu ciepłowniczego Ostrowa Wielkopolskiego i Klastra Energii „Ostrowski Rynek Energetyczny” znalazł się na liście pozytywnie ocenionych w ramach europejskiego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko realizowanego przez NFOŚiGW. Pozyskane dofinansowanie to 7 705 344 zł, a wartość całego przedsięwzięcia to 20 046 615 zł.

- NFOŚiGW to kolejna po Ministerstwie Energii krajowa instytucja wspierająca nasz projekt Ostrowskiego Rynku Energetycznego realizowany od 1,5 roku w Grupie Kapitałowej CRK. Szczególnie doceniona została spójność działań spółek komunalnych w ramach ORE oraz komplementarność i zintegrowany wymiar projektu – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

W ramach dofinansowanego przedsięwzięcia realizowane będą zadania związane z zakupem dwóch źródeł kogeneracyjnych o łącznej zainstalowanej mocy elektrycznej 6,8 MWe i mocy cieplnej 6,40 MWt. Źródłem paliwa będzie gaz ziemny. Układ kogeneracyjny powstanie na terenach OZC przy ul. Grunwaldzkiej i przyłączony zostanie do istniejącej sieci cieplnej i elektrycznej. Realizację inwestycji zaplanowano na lata 2020-2023.

- Budowa systemu kogeneracyjnego, jako źródła energii cieplnej i elektrycznej, pozwoli na ograniczanie kosztów związanych z emisją CO2, zdywersyfikuje paliwa zasilające posiadane ciepłownie oraz umożliwi uzyskanie nowych źródeł dochodów – z produkcji energii elektrycznej – zaznacza Jan Grześkowiak, prezes Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

Ostrowski Rynek Energetyczny to projekt lokalnej energetyki obywatelskiej realizowany w Grupie Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego od 2018 roku. Posiada certyfikat Ministerstwa Energii oraz ponad 50 partnerów gospodarczych i naukowych.

 

 


Reklama w Gazecie Internetowej


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl