iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

72-letni ostrowianin zatrzymany w Jeleniej Górze. Oszukiwał seniorów metodą na policjanta

Zdjęcie: Policja Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego podejrzanego o oszustwa i usiłowanie oszustwa. Mężczyzna ma na koncie co najmniej pięć takich czynów, których dopuścił się od 20 czerwca do 17 sierpnia w Jeleniej Górze i Olsztynie działając na szkodę seniorów. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą 117 tysięcy złotych.

- Funkcjonariusze ustalili, że 72-latek działając z innymi osobami odbierał od seniorów wyłudzone metodą na policjanta pieniądze, które następnie wywoził za granicę. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące - podaje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

 

Mężczyzna został zatrzymany przy współpracy z pracownikami jednego z banków 17 sierpnia w Jeleniej Górze. - Jak ustalili funkcjonariusze, 72-latek działając w porozumieniu z innymi osobami odebrał tego dnia od 85-letniej mieszkanki powiatu karkonoskiego 20 tys. zł, które wyrzuciła ona przez balkon po wcześniejszym telefonie od fałszywego policjanta. Ponadto te same osoby działając metodą na policjanta nakłoniły seniorkę dodatkowo do wzięcia kredytu w wysokości 34 tys. zł. Do przekazania gotówki jednak nie doszło, z uwagi na zatrzymanie. W aucie podejrzanego funkcjonariusze znaleźli wyłudzone 20 tys. zł oraz dwa telefony komórkowe - informuje rzecznika jeleniogórskiej policji.


Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie ustalili, że mężczyzna odbierał od pokrzywdzonych gotówkę wyłudzoną metodą na policjanta. Przyznał się, że podczas każdego z oszustw odbierał kopertę z pieniędzmi w kwocie od 10 do 20 tys. zł, które następnie wywoził za granicę.
- Wstępnie mężczyzna oszukał co najmniej cztery osoby na 117 tys. zł z Jeleniej Góry i Olsztyna. Niewykluczone, że mężczyzna ma na koncie więcej podobnych czynów. 
Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Źródło: KMP Jelenia Góra
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI