iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

70-latek mknął mercedesem

2018-12-11 09:21:53
Zdjęcie: Archiwum
Ostrowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierującemu, który w terenie zabudowanym pędził ponad 100 km/h. Mężczyzn przez najbliższe trzy miesiące nie będzie mógł wsiąść za kierownicę pojazdu, został też ukarany mandatem, a na jego koncie zapisano punkty karne.

Funkcjonariusze pełniący służbę na drodze, niestety cały czas ujawniają osoby, które w sposób rażący łamią przepisy i nakazane ograniczenia.

W sobotę, 8 grudnia policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego samochodem marki Mercedes, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h.

70-letniemu mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Mężczyzna został też ukarany mandatem i punktami karnymi.

 

Przypominamy, że zatrzymane przez policjantów prawo jazdy zostanie przesłane do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na okres 3 miesięcy. Gdy kierowca, któremu zatrzymano w ten sposób prawo jazdy, będzie dalej jeździć, grozi mu wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy. W przypadku dalszego niestosowania się do zakazu kolejnym etapem jest zupełne cofnięcie uprawnień do kierowania i aby je odzyskać trzeba przejść procedurę ponownych szkoleń oraz egzaminów.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o jazdę zgodną z przepisami i dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze.

 

 
Źródło: KPP Ostrów Wlkp.


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU