iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

50-latek zatrzymany z „dopalaczami”

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali 50-latka, u którego znaleźli i zabezpieczyli ponad 260 gramów substancji chemicznych tzw. „dopalaczy”.

- We wtorek, 30 maja, kryminalni ostrowskiej komendy na terenie powiatu zatrzymali mężczyznę, który posiadał ponad 200 porcji narkotyków. Mężczyzna na widok policjantów próbował się oddalić. Policjanci natychmiast go wylegitymowali. Okazało się, że miał on przy sobie narkotyki. W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych należących do mężczyzny, kryminalni znaleźli kilkadziesiąt woreczków z narkotykami. Dodatkowo, funkcjonariusze w samochodzie mężczyzny ujawnili dwa duże worki foliowe z zawartością blisko 200 mniejszych woreczków z nieznaną substancją. Policjantom w czynnościach przeszukania towarzyszył pies służbowy Muszla, wyspecjalizowany do wyszukiwania zapachów narkotyków - informują ostrowscy mundurowi.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Natomiast zabezpieczone środki zostały przekazane do laboratorium w celu szczegółowej analizy składu chemicznego.

Okazało się, że są to środki odurzające i substancje psychotropowe, które znajdują się na liście zakazanych w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 260 gramów tzw. ”dopalaczy”. 50-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Za to przestępstwo, mężczyźnie grozi  nawet 10 lata więzienia.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski
- Fotorelacja -


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również