iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostka

5 mln godzin walki myśliwych z ASF

Zdjęcie: PZŁ/konferencja prasowa
W ramach zmagań z afrykańskim pomorem świń, myśliwi w okresie od kwietnia do lipca br., odstrzelili ponad 50 tys. dzików.

Podczas zwołanej konferencji prasowej, dotyczącej walki myśliwych z ASF, łowczy krajowy Polskiego Związku Łowieckiego poinformował, że od kwietnia do lipca 2021r. udało się zmniejszyć populację dzików o ponad 50 tys. sztuk. Jest to o około 1.500 więcej zwierząt, aniżeli w analogicznym okresie 2020r.

 

- Ta walka byłaby niemożliwa bez współpracy z rolnikami i leśnikami, za co też im dziękuję. I chciałbym zadeklarować współpracę z każdą instytucją administracji publicznej w tej sprawie - zapowiedział łowczy krajowy, Paweł Lisiak.

 

Ponadto poinformowano, że myśliwi swoimi działaniami i zaangażowaniem, w znacznym stopniu "przyłożyli rękę" do redukcji populacji dzików. 

 

- Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w ramach odstrzału sanitarnego dzików myśliwi wychodzili na polowanie 1,4 mln razy, to przy średnim czasie przeznaczonym na polowanie wynoszącym 4 godziny, daje 5,6 mln godzin spędzonych na odstrzale. Gdyby to przeliczyć nawet po najniższej stawce godzinowej, wyszłaby niebagatelna suma, a przecież do tego dochodzą inne koszty. Tymczasem myśliwi robią to społecznie - podkreślał Marcin Kunikowski, ekspert Polskiego Związku Łowieckiego ds. ASF zwracając jednocześnie uwagę, że o spadku liczebności tej zwierzyny świadczy również fakt, iż zmniejszyła się liczba odnotowywanych szkód łowieckich z 24 do 15 tys.

 

(alf)

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

UBOJNIA GOLA
HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN
KOJS SKUP BYDŁA I TRZODY CHLEWNEJ