iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

49-letnia ostrowianka i jej alfa romeo...

2022-04-20 11:04:00
Zdjęcie: KPP Milicz

110 km/h to prędkość jaką w terenie zabudowanym rozwinęła zatrzymana przez policjantów kobieta kierująca samochodem osobowym marki Alfa Romeo. Za popełnione wykroczenie drogowe kobieta została ukarana wysokim mandatem, a jej prawo jazdy trafi do właściwego starosty powiatowego celem wydania decyzji o jego zatrzymaniu na okres trzech miesięcy.


W piątek, 15 kwietnia o godzinie 17:35 w miejscowości Ostrowąsy w gminie Milicz policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kobietę kierującą samochodem osobowym marki Alfa Romeo.

 

- Samochodem kierowała 49-letnia mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego. Okazało się, że kierująca w terenie zabudowanym gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości jazdy do 50 km/h, jechała Alfą 110 km/h, czyli o aż 60 km/h za dużo. W związku z tym policjanci ukarali kierującą mandatem w kwocie 1 500 złotych oraz nałożyli 10 pkt karnych. Ponadto policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, ponieważ w terenie zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość jazdy o ponad 50 km/h. Prawo jazdy zostanie niezwłocznie przesłane przez policjantów do właściwego starosty powiatowego, który wyda decyzję o jego zatrzymaniu na okres trzech miesięcy - informuje podinsp. Sławomir Waleński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Miliczu.

 

Policjanci, którzy zatrzymali kierującej prawo jazdy, wydali kobiecie pokwitowanie z potwierdzeniem, że prawo jazdy posiadała, ale zostało ono zatrzymane. Taki dokument uprawnia do jazdy przez kolejne 24 godziny, co ma umożliwić kierującej dojazd do celu. Po zakończeniu kontroli drogowej kobieta została zwolniona i pojechała dalej.

 

- Przypominamy, że jeżeli w takim przypadku kierująca zdecyduje się na jazdę mimo 3-miesięcznego okresu zatrzymania prawa jazdy, okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Jeśli mimo to kierująca będzie prowadzić auto, zostaną jej cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Odzyskanie prawa jazdy w tym przypadku wiązać się będzie z koniecznością ponownego zdania egzaminu i spełnienia warunków osoby po raz pierwszy ubiegającej się o prawo jazdy - wyjaśnia podinsp. Sławomir Waleński.

Źródło: KPP Milicz


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU