iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

47 700 razy weszli do Mediateki

2019-09-17 11:09:00

Zdjęcie: FB/Mediateka Ostrów Wielkopolski
We wrześniu 2018 roku Mediateka otworzyła swoje podwoje dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Jednak nie tylko dla nich. W czasie minionego roku odwiedzili ją goście z wielu zakątków Polski, ale również osoby m.in. z Hiszpanii, Ukrainy, Irlandii, Anglii. Zainstalowany w obiekcie elektroniczny licznik odwiedzin wskazuje po roku działalności niemałą liczbę - 47 700 wejść.

W 2014 roku Empik wyprowadził się z ulicy Kolejowej 24 b, a wybrana pod jego koniec na funkcję prezydenta Ostrowa Beata Klimek stanęła przed wyborem, w jaki sposób zagospodarować budynek pod tym kojarzonym z kulturą adresem.

- Pamiętam, że wówczas pojawiały się głosy, by go wynająć i wykorzystać komercyjnie, ja jednak chciałam, by przywrócić temu miejscu kulturotwórczy charakter. Po roku funkcjonowania Mediateki mogę z całą pewnością stwierdzić, że była to bardzo dobra decyzja. Poszerzyliśmy miejską ofertę kulturalną o jej nowoczesne formy, a mieszkańcy swoją tu obecnością i aktywnością pokazali, że ten sposób obcowania z nią bardzo im odpowiada – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Obiekt cieszy się dużym powodzeniem, a bogactwo prowadzonych zajęć, seanse w kinie oraz wydarzenia tematyczne przyciągają wielu zainteresowanych. W przeciągu roku Mediatekę odwiedziło ponad 400 zorganizowanych grup szkolnych, przedszkolnych oraz z ośrodków kulturalnych i instytucji organizujących półkolonie. Średnio, na każdy miesiąc, przypadało aż czternaście różnych warsztatów – były to m.in. warsztaty z budowy robotów, programowania, Little Bitts, muzyczne, plastyczne, komiksowe i aktorskie.

Ostrowski Przystanek Kultury to także miejsce wielu interesujących wykładów dla dorosłych mieszkańców naszego miasta oraz spotkań z artystami. Wśród odwiedzających znalazły się nie tylko grupy pracowników bibliotek, ale również delegaci Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP. W Sali Spotkań z Kulturą gościli m.in. pisarze: Agata Widzowska, Arkadiusz Niemirski, Dominika Czerniak-Chojnacka, malarka Beata Pflanz, aktor Marcin Trześniowski oraz behawiorystka Magdalena Nykiel.

W ramach wielu eventów, np. „Piknik multimedialny”, „Emobilność i ekologia”, „Nasi czworonożni przyjaciele - szczęśliwe życie pod jednym dachem”, „Tydzień teatru”, „Tydzień dziecka” dla odwiedzających zostało przygotowanych wiele ciekawych wykładów, projekcji filmowych, konkursów oraz warsztatów. Przy ulicy Kolejowej 24b została też zorganizowana akcja „Jak nie czytam - jak czytam” promująca dobre nawyki częstego kontaktu z literaturą - Mediateka to bowiem filia Biblioteki im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim - filia szczególna, bo tylko tutaj, oprócz tradycyjnych książek, można wypożyczyć audiobooki, filmy i płyty z muzyką.

Warto wspomnieć o niezwykle bogatej ofercie Mediateki skierowanej do ostrowskich uczniów w czasie ich przerw w nauce. Podczas ferii zimowych i wakacji zorganizowano tu m.in. pokaz klocków Lego, warsztaty z budowy robotów, pokaz drukarki 3d, zajęcia muzyczne, aktorskie, z tworzenia komiksu, plastyczne i literackie. Przez cały rok działało oczywiście kino, w którym odbywały się projekcje filmów  dla dzieci i dorosłych.

Praca zespołu Mediateki została dostrzeżona przez mieszkańców Miasta - „Otwarcie nowoczesnej Mediateki” jako wydarzenie kulturalne plebiscytu „Ostrowianin Roku” zdobyło najwięcej głosów. Kolejna nagroda została wręczona dyrektorowi Włodzimierzowi Grabowskiemu podczas uroczystej gali laureatów ostrowskiego Filaru Kultury 2019. Tym razem  oferujący wiele atrakcji obiekt otrzymał zaszczytne miano Dzieła Roku.

- Zyskaliśmy unikatowe miejsce, które dzięki niezwykle interesującej ofercie i wykorzystaniu nowych technologii staje się rozpoznawalną marką, a zastosowane tu rozwiązania są podglądane i stawiane jako przykład. To miejsce ciekawych zajęć dla dzieci i młodzieży szkolnej, interesujących klubów tematycznych. Działania w Mediatece pomagają odkrywać kulturę, poznawać ją, wspierają inwencję twórczą. By stać się częścią tej społeczności i tego miejsca nie trzeba wiele – wystarczy mieć kartę biblioteczną, do której założenia gorąco zachęcam – przekonuje prezydent Miasta. 

 

 Fotorelacja
Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl