iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

40 tys. zł za dobry biznesplan

2018-03-07 10:03:00
W Ostrowskim Parku Przemysłowym ruszył nabór wniosków do programu „Działaj z rozmachem – StartUP dla Ciebie”. W jego ramach na wsparcie finansowe może liczyć 38 osób z południowej Wielkopolski. Osoby, które zakwalifikują się do tego programu otrzymają bezzwrotną dotację. A w grę wchodzą duże pieniądze - to ponad 40 tys. zł!

25 tysięcy to kwota podstawowa. Dodatkowo, co miesiąc, przez rok, spółka wypłaci 1300 złotych wsparcia na konto prowadzącego działalność. Aby jednak sięgnąć po te pieniądze chętni muszą przygotować dobry biznesplan.

 

- Pozyskane przez spółkę dofinansowanie z UE pozwoli nam zaoferować mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego oraz regionu bardzo atrakcyjną ofertę w postaci bezzwrotnych dotacji oraz wypłaty finansowego wsparcia pomostowego w pierwszym okresie prowadzenia własnej działalności - mówi Mikołaj Kostka, prezes OPP. - Program przewiduje udzielenie wsparcia dla osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia.

 

Projekt ruszył 1 marca i zakończy się wraz z upływem sierpnia. Wówczas nastąpi podpisanie umowy i wypłata pieniędzy.

- Spotkanie pokazało, że chętnych do pozyskania środków nie będzie brakować. Wnioski można składać do końca kwietnia tego roku. Kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia – dodaje prezes OPP.

 

O szczegółach programu „Działaj z rozmachem – StartUP dla Ciebie” przeczytać można na stronie internetowej spółki OPP.

 Czytaj również

BISTRO NA TALERZU