iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

4 tysiące mandatu i 14 punktów karnych. Zatrzymanych kierowców było więcej...

Utrata prawa jazdy na trzy miesiące, wysoki mandat i punkty karne - to konsekwencje zbyt szybkiej jazdy dla kierowców zatrzymanych w weekend przez policjantów ruchu drogowego. Niechlubnym rekordzistą był kierowca citroena, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 113 km/h.

- Okazało się, że mężczyzna już wcześniej został zatrzymany za przekroczenie prędkości. W związku z wprowadzonymi przepisami o tzw. recydywie, 23-letni pirat drogowy ukarany został mandatem - tym razem w kwocie 4 tysięcy złotych oraz 14 punktami karnymi - informują ostrowscy policjanci.

W miniony weekend zatrzymano także innych kierowców.

10 listopada, przed 15:00 w Psarach, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego peugeota. Powodem zatrzymania była zbyt szybka jazda 25-latka. Mężczyzna jechał 113 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 63 km/h. Kierowca pojazdu stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał mandat w wysokości 2 tysięcy złotych, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych.

11 listopada, kilka minut po 11:00 w miejscowości Głogowa policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę skody, który jechał z prędkością 107 km/h. 46-latek, również musiał pożegnać się z uprawnieniami na 3 miesiące. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi. Tego samego dnia, o 12:30 w Ligocie został zatrzymany kierujący VW Transporterem. 49-latek jechał 105 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi.

12 listopada, po 15:00 w Jaskółkach policjanci zatrzymali kierującego citroenem. 23-latek w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 113 km/h. Okazało się, że mężczyzna już wcześniej został zatrzymany za przekroczenie prędkości. W związku z wprowadzonymi przepisami o tzw. recydywie, 23-letni pirat drogowy ukarany został mandatem- tym razem w kwocie 4 tysięcy złotych oraz 14 punktami karnymi.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI