iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

4 tysiące krzewów róż i 16 drzew ozdobi Aleję Słowackiego

Tysiące krzewów róż oraz drzewa ozdobią pas w Alei Słowackiego.

- 4 tysiące krzewów róż i 16 dorodnych drzew już do nas jadą!  Pas w Alei Słowackiego nam się zazieleni i pięknie ozdobi nasze miasto, choć nie tylko. Nowa roślinność to ekologiczne korytarze i nasz sposób na przeciwdziałanie efektowi termicznemu. To nasza ostrowska, zielono - niebieska rewolucja! Za kilka dni przyjadą do nas platany klonolistne, które ozdobią Aleję na odcinku od skrzyżowania z ulicy Królowej Jadwigi, aż do skrzyżowania z ulicą Limanowskiego - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Zielono-niebieską rewolucję przeszedł już Skwer Sybiraków wraz z Rondem Sybiraków i pasem w ulicy Głogowskiej. Tu nasadzono 16 sztuk sześciometrowych lip, a w pasie drogowym rozdzielający ulicę Głogowską  34 dorodne drzewa, 7 tysięcy krzewów oraz ponad 16 tysięcy bylin. Teraz zielone zmiany trwają w Parku Kilińskiego oraz na Skwerze Żołnierzy Niezłomnych - to działania realizowane w ramach modernizacji Ronda Bankowego.

Miasto na inwestycję w pasie Alei Słowackiego pozyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI