iOstrowWlkp.pl reklamy
Przygodzice

34 komputery dla uczniów z rodzin wielodzietnych

Zdjęcie: przygodzice.pl
Sprzęt zakupiono w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa "Zdalna Szkoła+".

To kolejny już sprzęt komputerowy jaki został zakupiony na potrzeby placówek oświatowych przez przygodzki samorząd, do realizacji nauki zdalnej. W kwietniu, ze środków budżetowych w trybie pilnym, zakupiono 16 modemów i 40 laptopów wraz oprogramowaniem. Później ten wydatek zrefundowano z dotacji rządowej w kwocie prawie 70 tys. zł. Tym razem gmina Przygodzice pozyskała ze środków unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa "Zdalna Szkoła+" 34 zestawy komputerowe, które jeszcze we wrześniu mają trafić do podstawówek z terenu gminy.

- To już druga partia sprzętu komputerowego przekazana jednostkom oświatowym z terenu gminy umożliwiającego realizację zdalnych lekcji. W okresie epidemii, wielu uczniów, mogło nie przystąpić do nauki zdalnej w związku z brakiem możliwości technicznych. To właśnie im chcemy pomóc - zaznacza wójt Przygodzic, Krzysztof Rasiak.

Na zakup komputerów samorządowcy otrzymali kasę w kwocie 75 tys. zł, z projektu "Zdalna Szkoła+". Tym razem sprzęt, na zasadzie wypożyczenia, ma trafić do uczniów wykluczonych cyfrowo z rodzin wielodzietnych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, a następnie ma wrócić z powrotem do szkół.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również