iOstrowWlkp.pl reklamy
Samorząd

30 lat pracy w urzędzie. Sekretarz gminy Ostrów Wielkopolski odchodzi na emeryturę

2020-08-20 09:24:54
Zdjęcie: Facebook/Gmina Ostrów Wielkopolski
Zbigniew Dolata na stanowisku sekretarza gminy Ostrów Wielkopolski był od 1 lipca 1990 roku. Zajmował się przede wszystkim nadzorowaniem bieżącej pracy w magistracie. Nie unikał kontaktu z mieszkańcami, wręcz przeciwnie. Pomagał i wspierał.

Zbigniew Dolata na emeryturę przechodzi w wieku 65 lat. Ukończył Technikum Górnictwa Naftowego w Pile, naukę kontynuował na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji. Pracę zawodową rozpoczął w 1980 roku jako referent Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Od lipca 1990 roku pełnił funkcję sekretarza Gminy Ostrów Wielkopolski.

Jego największą pasją jest filatelistyka. Posiada prawie kompletny zbiór znaczków polskich od 1918 roku. W sumie kilka tysięcy sztuk. Jak sam mówi, na emeryturze będzie m.in. kontynuował swoje podróże po Polsce.

 

Dziś na krótkim spotkaniu pracownicy urzędu na czele z władzami gminy podziękowali sekretarzowi za 30-letnią pracę.

- Trudno w kilku słowach opisać jak wielką wiedzę posiada Sekretarz. Żył sprawami gminy i urzędu. Poświęcał jej swój cenny czas, także po godzinach pracy. Był niezwykle oddanym pracownikiem. Będzie nam Go bardzo brakować. Jego fachowych porad i sugestii. Życzliwości i empatii – mówi wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

- Była to bardzo ciekawa praca, nie mówię, że łatwa. Zawsze były sukcesy i porażki, ale pracę miałem ciekawą, ciągle nowe sprawy. Nie można było się nudzić. Zajmowałem się prawie wszystkim, najmniej finansami. Żal odchodzić, ale przychodzi ten czas – stwierdza Zbigniew Dolata.

 

Źródło: Facebook/Gmina Ostrów Wielkopolski


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU