iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Ostrów Wielkopolski

26-latka oszukana "na policjanta"

2020-03-11 09:03:00

W powiecie ostrowskim doszło do oszustwa metodą „na policjanta”. 26-letnia kobieta w trakcie rozmowy telefonicznej podała oszustowi wszystkie dane do swojego konta. Straciła 1 500 złotych.

4 marca po godzinie 15.00 mieszkanka powiatu ostrowskiego, odebrała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta. Mężczyzna dzwonił z numeru zastrzeżonego. Poinformował kobietę, że rozpracowuje grupę przestępczą i ktoś w Poznaniu zawarł na jej dane kredyt w banku w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych, aby go anulować potrzebne są wszystkie dane konta.

Oszust chciał być wiarygodny i kazał swojej ofierze zweryfikować jego dane dzwoniąc na numer policji, kobieta wybrała numer 997, jednak nie rozłączyła wcześniejszej rozmowy po czym słuchawkę przejęła inna osoba i potwierdziła tożsamość oszusta.

26-latka, przekazała numer logowania, hasło oraz kody do przelewu. Po chwili rozmowy mężczyzna rozłączył się i obiecał się jeszcze skontaktować.

Kiedy  kobieta zorientowała się, że mogła paść ofiarą przestępstwa powiadomiła o zdarzeniu ostrowskich funkcjonariuszy. Okazało się, że z jej konta zniknęło 1 500 złotych.

 

Policjanci kolejny raz przypominają, że żadne tego typu działania policji nie są organizowane przez telefon. Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Nie reagujmy pochopnie. Pod żadnym pozorem nikomu nie przekazujmy haseł dostępowych do naszych rachunków bankowych, gdyż może skutkować to pozbawieniem nas całych oszczędności. Nie przekazujmy nikomu kodów sms. Nie przekazujmy nikomu danych prywatnych również w tym nr telefonu do autoryzacji transakcji. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformujmy policję, korzystając z numeru alarmowego 112.

 

 
Źródło: KPP Ostrów Wlkp.Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl