iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

21-latek zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

2020-12-03 13:12:00
Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda 55-letniego mężczyzny. Kierujący osobowym golfem miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego doszło w niedzielę, 29 listopada. Z relacji świadków, którzy jadąc samochodem widzieli przemieszczający się samochód m-ki VW Golf wynika, że kierujący nim mężczyzna wjechał na skrzyżowanie najprawdopodobniej ignorując czerwone światło. Tym samym wymusił pierwszeństwo przejazdu. 21-latek, by uniknąć kolizji drogowej zatrzymał swój pojazd i przepuścił kierującego golfem. Mając jednak przypuszczenia, że może być on nietrzeźwy pojechał za pojazdem.

 

Gdy kierowca zatrzymał się na parkingu jednego ze sklepów, 21-latek wraz ze swoim ojcem podjął decyzję o uniemożliwieniu mu dalszej jazdy i powiadomieniu Policji.

 

Dyżurny komendy po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast na miejsce skierował patrol. Podczas przeprowadzania badania na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że kierujący pojazdem, 55-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego był pijany. Urządzenie wskazało blisko 2,5 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. 

Kierujemy słowa uznania i podziękowania do 21-latka i jego ojca za obywatelską postawę, która być może zapobiegła tragedii na drodze.

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU 5