iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

2 tysiące złotych mandatu za zbyt szybką jazdę

2 000 złotych i 14 punktów karnych - taki mandat wystawili policjanci z ostrowskiej drogówki kierowcy volkswagena, który przekroczył prędkość o 61 km/h. Kierowca stracił też swoje prawo jazdy. 

Pomimo znacznie wyższych mandatów karnych, nadal zdarzają się kierowcy, którzy nie zdejmują nogi z gazu. Policjanci cały czas apelują do kierowców, aby ci ograniczyli prędkość, gdyż prowadzenie samochodu z nadmierną prędkością jest główną przyczyną zdarzeń drogowych, w których giną ludzie.

19 maja w powiecie ostrowskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki VW Touran. W obszarze zabudowanym, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, mężczyzna jechał z prędkością 111 km/h. W związku z tym 19-letni kierujący stracił swoje prawo jazdy i otrzymał mandat karny w wysokości 2 000 złotych i 14 punktów karnych.

Taryfy ulgowej nie było również dla 26-latka, który przekroczył prędkości o 57 km/h - jechał 107 km/h przy obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mieszkaniec powiatu ostrowskiego otrzymał mandat karny w wysokości 1500 zł i 13 pkt karnych. 26-latek stracił również prawo jazdy.

 

- Zachowując bezpieczną prędkość, dostosowując ją do warunków panujących na drodze, zmniejszamy ryzyko niebezpiecznych zdarzeń. Pamiętajmy też o dostosowaniu odpowiedniej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma niewielkie szanse przy zderzeniu z rozpędzonym pojazdem. Zachowując odpowiednią prędkość, dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych - apeluje policja.

 

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI