iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

2 tysiące odblasków trafi do uczniów w gminie Ostrów Wielkopolski

2019-05-27 12:05:00
Zdjęcie: KPP Ostrów Wlkp.
Policyjne działania profilaktyczne propagujące bezpieczeństwo pieszych na drodze wsparł Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski. Odblaski, które otrzymała ostrowska komenda trafią do najmłodszych mieszkańców gminy w trakcie pogadanek o bezpieczeństwie na drodze. Elementy odblaskowe noszone przy plecakach i odzieży zewnętrznej mają dbać o widoczność pieszych.

Dwa tysiące elementów odblaskowych trafiło do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Ich zakup sfinansowała gmina Ostrów Wielkopolski, a konkretnie Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Przekazane odblaski mają podwójny wymiar. Po pierwsze uczą najmłodszych bezpieczeństwa. To element zapewniający doskonałą widoczność, a - co za tym idzie - większe bezpieczeństwo pieszym poruszającym się po zmroku. Po drugie znajdujące się na odblaskach hasło: Używkom mówię NIE! to element ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej skierowanej do uczniów. Odblaski trafią do najmłodszych mieszkańców gminy, podczas specjalnych zajęć prowadzonych przez policjantów ostrowskiej komendy.
 

Oficjalne przekazanie odblasków odbyło się w Urzędzie Gminy. W spotkaniu uczestniczyli wójt Piotr Kuroszczyk, członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na czele z przewodniczącą Marią Bera, kierownik Posterunku Policji w Ostrowie Wielkopolskim asp. sztab. Przemysław Jankowski oraz nadkom. Krzysztof Kula z Wydziału Prewencji ostrowskiej komendy.

Nawyk dbania o swoją widoczność starają się zaszczepić w maluchach Policjanci w trakcie profilaktycznych prelekcji, które odbywają się cyklicznie w szkołach.

 

 
Źródło: KPP Ostrów Wlkp.


Czytaj również