iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

2 tys. zł mandatu, 14 punktów karnych i utrata prawa jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym

2023-05-09 14:05:00

Na celowniku ostrowskiej drogówki znalazł się kierujący, który rażąco zbagatelizował ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym. W konsekwencji, 62-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące i został ukarany mandatem, a na jego konto wpłynęło 14 punktów karnych. Policja apeluje o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę!


Utratą prawa jazdy na trzy miesiące oraz wysokim mandatem zakończyła się jazda 62-latka, który w obszarze zabudowanym pędził swoim mercedesem 118 km/h.

- Do zdarzenia doszło 4 maja, na terenie gminy Sieroszewice. Policjanci z ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mercedes. Powodem zatrzymania było przekroczenie prędkości. Okazało się, że 62-letni kierujący z województwa łódzkiego lekceważąco podszedł do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Pomiar na urządzeniu do mierzenia prędkości wskazał 118 km/h w miejscu gdzie obowiązuje do 50 km/h - informuje ostrowska policja.

Kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został ukarany wysokim mandatem w kwocie 2 tys. zł, a na jego kontro trafiło 14 punktów.

- Warto pamiętać, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski


Czytaj również