iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

2 000 nowych krzesełek na stadionie miejskim

Na przestrzeni ostatnich pięciu lat władze Ostrowa Wielkopolskiego, zainwestowały w remont Stadionu Miejskiego niemal 8 mln zł. Kasa spożytkowana została m.in. na modernizację trybun, remont siedzisk i schodów, dostawę i montaż windy osobowej dla osób niepełnosprawnych czy zakup band. Kolejne pięć "baniek", na poprawę stadionowej infrastruktury, zabezpieczono w tegorocznym budżecie miasta.

Dzięki tej kasie nowy wizerunek zyska kolejna stadionowa trybuna (od wjazdu polewaczek do Parku Maszyn), gdzie zamontowanych zostanie blisko 2 tys. nowych krzesełek. Gruntownej przebudowie poddany zostanie również m.in. tunel, gdzie podczas zawodów stacjonują pojazdy medyczne oraz polewaczki.

Ostrowski magistrat właśnie rozpisał przetarg na to zadanie. Przedsiębiorcy mogą składać oferty do 7 maja br. Zaś na wykonanie prac, wykonawca będzie miał czas 12 miesięcy. Oddanie trybuny do użytku planowane jest na wrzesień 2022 r.

- Dzięki tej inwestycji stadion zyska już inny wymiar – będzie nowoczesnym, bezpiecznym i przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych obiektem sportowym. Od kilku lat, systematycznie, podnosimy jakość naszego stadionu, by ostrowscy kibice mogli cieszyć się zawodami w godnych warunkach. (...) Powstało tu blisko 4200 nowych siedzisk. By Klub mógł rozwijać się tak sportowo, jak i organizacyjnie, potrzebuje nowoczesnego obiektu, a jak wiemy, działacze TŻ Ostrovia mają niezwykle ambitne plany na przyszłość – mówiła podczas konferencji prasowej Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

Zadowolenia z planów inwestycyjnych samorządowców z Ostrowa Wlkp. nie kryją przedstawiciele ostrowskiego klubu żużlowego.

- Do zrobienia została trybuna, którą ostrowscy kibice lubią najbardziej, tu najchętniej siadają. Na naszą prośbę remont rozpocznie się po sezonie, za co dziękujemy. Już jednak niecierpliwie na niego czekamy, ponieważ chcemy, by nasz stadion prezentował się jak najlepiej. Wszystkie wykonane przez lata inwestycje na stadionie były dla nas bardzo ważne, ponieważ, przez wymogi licencyjne, bez nich nie moglibyśmy w ogóle wystartować – wyjaśnił Mariusz Staszewski, trener ostrowskich żużlowców.

(alf)Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również