iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

191 pomysłów na rozwój miasta

VII edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego okazała się rekordowa.

Mieszkańcy Ostrowa Wlkp. wykazali się wyjątkową twórczością, pomysłowością i innowacyjnością zgłaszając do tegorocznej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego 191 projektów związanych z "rozwojem" miasta, z których najbardziej popularne będą realizowane w 2022r. 

 

- Nabór dobiegł końca, a my mamy nowy rekord! Dziękuję, że dzielicie się swoimi pomysłami na nasze miasto. Wasza kreatywność, jak co roku, zachwyca! Na realizację Waszych projektów, jak co roku, mamy milion złotych. Które z nich zwyciężą? Ostrowianie zagłosują na nie w październiku. Ta decyzja należy do mieszkańców - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Spośród złożonych w ramach OBO propozycji, aż 58 dotyczy kategorii zadań ogólnomiejskich dużych, 65 zadań ogólnomiejskich małych, 39 wniosków dotyczy zadań z zakresu rewitalizacji, a 29 zadań edukacyjnych. 

 

W tym roku, wzorem lat ubiegłych, 600 tysięcy złotych z miliona w puli OBO, zarezerwowano na realizację zadań ogólnomiejskich dużych. Wartość jednego zadania w tej kategorii nie może przekroczyć 300 tysięcy złotych brutto. W związku z tym, w 2022 roku, zostaną zrealizowane co najmniej dwa zadania ogólnomiejskie duże. Na realizację zadań ogólnomiejskich małych przeznaczono kwotę 200 tysięcy złotych. Wartość takiego zadania nie może przekroczyć 40 tysięcy złotych brutto. Zatem, w ramach tej kategorii zostanie zrealizowanych co najmniej pięć zadań.

 

Mieszkańcy mogli składać wnioski także w kategorii zadania rewitalizacyjnego i edukacyjnego. Na realizację, każdej z tych dwóch kategorii zarezerwowano kwotę 100 000 zł, dzięki czemu zrealizowanych zostanie co najmniej pięć zadań edukacyjnych i pięć zadań rewitalizacyjnych.

 

Nabór wniosków do Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego odbywał się przez cały lipiec. Teraz zgodnie z harmonogramem, przez cały październik, ostrowianie będą mogli oddawać głosy na zadania zgłoszone w VI edycji OBO. Głosować będzie można na jedno zadanie ogólnomiejskie duże, jedno zadanie ogólnomiejskie małe, jedno edukacyjne i jedno rewitalizacyjne. 

 

(alf)

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również